11 neodpustiteľných chýb, pri ktorých sa tvoj telefón rýchlo pokazí. Toto by si mal prečítať každý majiteľ mobilu

Mám komplikovaný vzťah s akoukoľvek technikou, neustále sa kazí a v mojich rukách sa chová nepredvídateľne. Mnohí si myslia, že to spôsobuje ľudská energia. Ale moji priatelia, ktorí mi niekedy opravia môj notebook alebo telefón, ma uistili v tom, že je to spôsobené nesprávnym a neopatrným používaním.

Takže ako používať mobil, aby sa doba jeho služby predĺžila a aby si mohol na ňom pracovať? Nerob tieto chyby a tvoj novučičký smartfón bude ešte dlho žiť.

Najnebezpečnejšie chyby

 • Nikdy nevypínať telefón

Aby zariadenie dlhšie pracovalo, je treba ho vypnúť tak raz za týždeň na malú chvíľu. To bude prínosom pre tvoju batériu. Okrem toho, nebudeš rušený hovormi tak na jednu – dve hodinky, príjemné, podľa mňa…

как пользоваться смартфоном андроид

 • Zabúdať na Wi-Fi a Bluetooth

Vypni všetky nepotrebné funkcie a telefón ti vydrží dlhšie. Aj batéria vydrží dlhšie.

как пользоваться смартфоном андроид

 • Používať telefón v mraze

Ak je vonku -20 ºC, nevyberaj svoj smartfón z vrecka. Nie je prispôsobený na prácu v týchto poveternostných podmienkach. Taktiež ani vysoká teplota, nad 30 ºC, nerobí dobre tvojmu telefónu, je nevhodné pracovať na zariadení pri takýchto extrémnych teplotách.

 • Nabíjať telefón celú noc

Ak necháš telefón nabíjať celú noc, batéria bude nabitá na 100%. A to ho zabíja. Najideálnejšie je ho nabiť na 95 – 98%, vtedy bude pracovať dlhšie.

как пользоваться смартфоном андроид

 • Nabiť a vybiť telefón úplne

Nečakaj, až sa ti telefón úplne vybije, aby si ho mohol znovu nabiť. Lítiovo- iónové batérie sú najvýkonnejšie, pokiaľ sú nabité na 50 – 80%. Tak na čo nabíjať telefón celý deň.

 • Používať falošnú nabíjačku

Nabíjačky sa často kazia alebo tratia, ak sa ti to stalo, nikdy nepoužívaj nesprávnu nabíjačku, lebo je tu pravdepodobnosť, že sa ti tvoj telefón rýchlo pokazí. Batéria pomaly umiera vo veľkých bolestiach.

как пользоваться смартфоном ошибки

 • Zabúdať na čistenie telefónu

Udržuj svoj smartfón v čistote. Starostlivo utri displej vlhkou handričkou, otvor pre nabíjačku a slúchadlá vyčisti špáradlom, môžu sa tam dostať nečistoty a tvoje zariadenie nebude správne fungovať.

как пользоваться смартфоном фото

 • Držať telefón v ruke počas prechádzky po ulici

Nie je nutné prechádzať sa po meste s telefónom v rukách. Môžu ti ho ľahko ukradnúť, alebo sa môže stať taká celkom banálna vec, ako napríklad, spadnutie telefónu do kaluže. Dávaj si na to pozor.

 • Nedávať heslo na telefón

Ochrana telefónu heslom, tým si ochrániš svoje cenné osobné údaje. Kedykoľvek sa ti môže do telefónu dostať podvodník, pamätaj na to. Okrem toho, je tu veľká šanca, že sa ti môže vrátiť ukradnutý telefón, ak je chránený heslom.

 • Nevypínať funkciu geolokalizácie

Nechaj zapnutú lokalizáciu len pri niektorých funkciách. Tým ušetríš energiu batérie a tvoju batériu od predčasného opotrebovania.

 • Nikdy neotváraj oznamy

Push- oznamy – brutálny vrah pre tvoju batériu a displej. Nedopusti, aby tieto oznamy útočili na tvoj telefón. Ponechaj si len tie najdôležitejšie.

Ľudia často používajú telefón veľmi chaoticky, a potom sa divia, že in nepracuje správne, alebo sa pokazil. Informuj všetkých priateľov o týchto dôležitých radách, pravdepodobne sa im zídu. Smartfón môže fungovať normálne oveľa dlhšie…

zdroj:takprosto

You Might Also Like