18-ročný chlapec navrhuje podprsenky. To, čo ukrýva v každej z nich, môže zmeniť osud žene, ktorá ho nosí.

Mladý ešte len 18-ročný Mexičan, Julian Rios Cantu, od svojich 16 rokov dobre vie, čo chce v živote robiť – Navrhuje totiž podprsenky. Môže to byť na prvý pohľad zvláštne záľuba, ale Julian má cieľ, ktorým je zachrániť pred rakovinou prsníka čo najväčšie množstvo žien.
Nápad sa zrodil v tom najťažšom okamihu v živote. Jeho mama Graciela mala na prsníku hrču. Lekári ju akoby zázrakom zachránili – až 2 krát! Graciela prišla o obe prsia, ale stále žije.

114945703881

Julian nikdy nezabudol na traumatické obdobie. Nezabudol ani na to, ako dlho jeho mame trvalo, kým svoje telo začala po mastektómii znovu milovať. Navrhol tak špeciálnu „inteligentnú podprsenku“, vďaka ktorej vyhral prestížne ocenenie Global Student Entrepreneur Awards – súťaž študentov, ktorý chcú založiť vlastnú firmu.

214945703882

Navrhnutá podprsenka má špeciálne biosenzory, ktoré skúmajú a ukladajú parametre ženy – teplotu pŕs alebo zmeny v ich tvare. Stačí ju nosiť hodinu denne. Údaje sú posielané na telefón a v prípade potreby sa ukáže aj upozornenie, kedy je nevyhnutná konzultácia s lekárom.

314945711703

Prototyp tejto podprsenky „Eva“ bude hotový v priebehu 2 rokov. Julian a trojica jeho priateľov chcú založiť firmu na výrobu spodnej bielizne. Nechcú len zarobiť (ale tento produkt bude určite hitom!), Ale predovšetkým pomôcť ženám odhaliť rakovinu včas.

414945715854

Julian vie, že svoju milovanú mamu mohol stratiť navždy. Chce, aby sa aj iné rodiny vyhli prípadom, akým bol aj ten jeho.

514945715865

Skvelý nápad! Dúfame, že podprsenku sa podarí vyprodukovať čo najskôr. Zdieľajte to, je skvelé, že existuje spôsob, ako sa chrániť!

zdroj:facebook

 

You Might Also Like