6 dôvodov, prečo je nutné piť zázvorový čaj

Kto by nepoznal zázvor a jeho účinky na ľudské telo. Ide o skutočne prírodný a veľmi silný liek, ktorý by sa mal stať súčasťou všetkých domácností. Je doslova nabitý liečivými účinkami. Ľudia vďaka nemu vylieči prechladnutie, infekcie, bolesti, zápaly a podobne.

ginger-1714196_960_720

Pôvod zázvoru

Zázvor pochádza z juhovýchodnej Ázie, Indie a Číny, ale v dnešnej dobe ho nájdeme snáď v každej kuchyni. Je možné ho mať v rôznych formách, ako celý čerstvý koreň, sušené korene, nakladaný alebo napríklad tiež ako prášok. Tie najlepšie zdravé výhody však telu poskytuje práve čerstvý koreň. Zázvor obsahuje približne 115 rôznych chemických látok. Účinné látky gingerols majú veľmi silné antioxidačné účinky a protizápalové vlastnosti. A to ľudskému telu prospieva.

Aké sú dôvody, prečo je pitie zázvorového čaju tak dobré a dôležité?Má protizápalové vlastnosti

Chronický zápal je spájaný s mnohými zdravotnými problémami, ktoré ovplyvňujú váš život a to vrátane kardiovaskulárnych ochorení, cukrovky, rakoviny, pľúcnych problémov, artritídy, Alzheimerovej choroby a autoimunitných chorôb. Zázvor obsahuje silné protizápalové laky, ktoré telo chránia pred týmito chorobami, zmierňuje zápalovú bolesť vo svaloch a kĺboch.

Povzbudzuje váš imunitný systém

Zázvorový čaj obsahuje gingerols a gingerdiol, ktoré posilňujú imunitné zlúčeniny. Okrem toho, že posilňujú imunitný systém, disponujú antivírusovými, antibakteriálnymi a antifungálními vlastnosťami. Pravidelná konzumácia zázvorového čaju pomáha predchádzať infekciám a chrípke.

Zlepšuje trávenie

Medzi jednu z výhod zázvoru tiež je schopnosť pomáhať s tráviacimi problémami a zlepšuje túto funkciu celkovo. Tieto výhody pochádzajú z gingerols a shogaols, ktoré zvyšujú vstrebávanie živín. Zázvor môže pomôcť pri žalúdočných léziách, zápche, nadúvaní, vracaní, nevoľnosti, kŕčoch a hnačke či iných tráviacich ťažkostiach. Zázvor má tiež probiotický obsah, čo podporuje dobré baktérie v tráviacom trakte.

Bojuje s rakovinou

Štúdie ukazujú, že gingerols sú aktívne chemikálie, ktoré nájdete v zázvore. Sú prospešné proti rakovinovým bunkám. Vedci z univerzity v Minnesote potvrdili, že troj týždenná konzumácia zázvoru a látok gingerols znížili rast kolorektálnych rakovinových buniek. Výskumníci z Michiganu  potvrdili rovnaké výsledky s rakovinou vaječníkov. Okrem toho je zázvorový čaj preventívnym opatrením proti rôznym typom rakoviny, ako napríklad rakoviny prsníka, pľúc, pečeň, prostaty, močového mechúra, pankreasu a kože.

Zlepšuje cirkuláciu krvi

Zázvor udržuje krv a tak bojuje s markermi kardiovaskulárnych ochorení, ako je vysoký krvný tlak a vysoká hladina cholesterolu. To tiež zabraňuje mŕtvici, infarktu. Odstraňuje arteriálny tlak, mix tukových látok a vápnika, ktorý sa tvorí v tepnách a obmedzuje tak prietok krvi.

Zlepšuje funkciu mozgu

Zázvor posilňuje pamäť, zlepšuje koncentráciu a kognitívne schopnosti. Okrem toho chráni mozog pred zápalom, stresom a apoptózy. Zázvor je známy pre svoju výraznú chuť a vďaka tomuto úžasnému návodu si pripravíte skvelý a zdravý zázvorový čaj.

Ako ho správne pripraviť?

ingrediencie:
1 šálku vody
4 – 6 plátkov surového zázvoru
Surový organický med

postup:

Vezmite menší hrniec, dajte doň variť vodu, do ktorej pridajte zázvorové kúsky. Znížte teplotu a varte po dobu desiatich až pätnástich minút. Následne odstavte z platne a nechajte vychladiť. Pridajte med. Konzumujte šálku zázvorového čaju predtým, než idete spať. Tento magický nápoj funguje cez noc. Vyskúšajte ho!

zdroj:healthiestalternative.com

You Might Also Like