7 izbových rastlín, ktoré prinesú do Vašej domácnosti pozitívnu energiu!

nahos-1

Podľa starého učenia Feng Shui sa vraj dá predpokladať, že niektoré izbové rastliny vedia naozaj vytvárať a rozdávať pozitívnu energiu. Samozrejme sa tieto tvrdenia nedajú nijako dokázať a podložiť, ale legendy, ktorými sú rastlinky opradené v sebe ukrývajú milý nádych, ktorý nikoho nemôže uraziť.

Dnes sa s Vami podelíme o cenné tipy, ktoré Vám pomôžu pri výbere “zelených priateľov”. Niektoré rastlinky navyše nádherne prevoňajú celú izbu a väčšina z nich Vám i krásne zútulní interiér.

1)

Rozmarín
Ak máte problémy so spánkom, umiestnite si do spálne kvetináč s blahodárnym rozmarínom. Rozmarín pomáha telu relaxovať, vyrovnať sa s pocitmi úzkosti a uvoľniť sa.

1-5

2)

Levanduľa
Jeden z dávnych symbolov lásky a čistoty. Teraz je najvhodnejší čas pre zasadenie levandule. Odporúčame kúpiť si semienka levandule. Tie sa väčšinou uchytia. Poteší Vaše oko a Váš domov zavládne láskyplnosť.

2-4

3)

Aloe
Liečivé vlastnosti tejto rastliny sú známe takmer všetkým. Pre pripomenutie však spomeňme, že aloe je často využívané v medicíne a tiež v kozmetike. Aloe podporuje akékoľvek zotavenie. Preto túto rastlinku umiestnite do izby, kde sa nachádza pacient.

3-4

4)

Jazmín
Filozofia Feng Shui hovorí, že kvitnúci jazmín môže dramaticky zmeniť život človeka. Má schopnosť poskytovať ľuďom pozitívnu energiu a pozitívny dopad môže mať na niektoré aspekty života majiteľa: môže napomôcť zlepšenie finančnej situácie, liečia rôzne choroby a umierňuje rozpory medzi ľuďmi.

Majitelia tejto rastliny sa vraj nakoniec nepozorovane stane veľmi spoločenským a veselým. Priláka veľa šťastia a zvyšuje životnú úroveň. Jazmínu svedčí južná strana izby.

4-4

5)

Bambus
Podľa starého čínskeho učenia by mal byť bambus umiestnený na severozápadnej strane, ak si chcete zlepšiť vzťahy s blízkymi.

Tiež by ste mali venovať zvýšenú pozornosť počtu stoniek rastlinky. Sú Ak 3, znamená to prísľub šťastie, je ak ich je 5, ide o peňažné nárast, 7 znamená dobrý zdravotný stav, 8 stoniek naznačuje úspech v kariére a viac než 20 stoniek vypovedajú o silných priateľstvách.

5-3-683x1024

6)

Mäta pieporná
Táto rastlinka má osviežujúci účinok čo týka tela, i duše. Telu pomáha zbaviť sa únavy a zlepšuje pamäť. Číňania veria, že mäta by nemala chýbať v žiadnej domácnosti. Je zdrojom pozitívnej energie.

6-3 (1)

7)

Ruže
Tento nádherný kvet symbolizuje lásku a oddanosť k čistote. Vyžaruje najjemnejšie a tiež najvyššia energetickú vibráciu. Červené ruže sú symbolom a zároveň talizmanom pre silné rodinné väzby. Žlté ruže naopak posilňujú duševnú aktivitu a rozvíja inteligenciu. Ružové ruže zase naopak podporujú plodnosť.

7-3

 

You Might Also Like