Ak chcete mať tento rok výnimočný vianočný stromček, vyrobte si túto originálnu vianočnú hviezdu

Neodmysliteľným symbolom vianočných sviatkov je takmer pre každého hviezda, ktorá zdobí vrcholy našich vianočných stromčekov. Vyrobte si spolu s nami originálnu vianočnú hviezdu, ktorá do vašich domácností prinesie jedinečnú sviatočnú atmosféru. Táto dekorácia nemusí zdobiť len váš vianočný stromček, pokojne ju použite na ozvláštnenie vchodových dverí či sviatočného stola.

Budeme potrebovať:

nožnice
lepiacu pištoľ
farebnú lepenku (najlepšie s pozlátkom a farebnú z oboch strán)

hviezda-1
takprosto.cc

Postup:

Z lepenky si nastriháme 20 pásikov so širkou 1,5 cm. Vezmeme si prvé dva pásiky, ktoré vložíme do tvaru kríža a spoj v strede zalepíme.

navod1
takprosto.cc

Ďalej na vodorovný pásik nalepíme ďalšie štyri, dve z pravej strany, dve z ľavej strany, ktoré na striedačku pretkávame, spoje opäť zalepíme.

navod2
takprosto.cc

Dolepíme ďalšie štyri pásiky, opäť popretkávané na striedačku, no tentokrát vodorovne, dve hore (nad stredný pásik) a dve dole (pod stredný pásik).

navod3
takprosto.cc

Zlepené pásiky si položíme tak, aby sme štvorcové vnútro mali v tvare diamantu. Teraz spolu prilepíme prvý zvislý pásik zľava a posledný vodorovný pásik (dole) do tvaru slučky.

navod4
takprosto.cc

Rovnako zlepíme pásiky na každej strane, aby sme sme dostali dve slučky v každom rohu. Zostane nám len dvojica pásikov, ktoré sme lepili na začiatku ako prvé (v tvare kríža).

navod5
takprosto.cc

Teraz zopakujeme ten istý postup s ďalšími desiatimi pásikmi, aby sme si vytvorili aj druhú polovicu našej hviezdy.

návod6
takprosto.cc

Zlepíme obe polovice dokopy a vznikne nám hviezda.

návod7
takprosto.cc

Pretŕčajúce pásiky buď odstrihneme ale vlepíme do vnútornej strany hviezdy.

návod8
takprosto.cc

A hviezdu máme hotovú

navod9
takprosto.cc

zdroj: takprosto.cc

You Might Also Like