Dovolenka snov: Ak už vás nebaví Chorvátsko, inšpirujte sa našimi tipmi

Letnú dovolenku nemusíte stráviť iba v Chorvátsku. Aké sú tohtoročné najlákavejšie ponuky?

O Chorvátsku sa hovorí, že je to druhé Slovenstvo, pretože je to pre dovolenkárov z našich končín jedna z najlákavejších a najdostupnejších destinácií. Je to relatívne blízko, stačí sadnúť do auta a čoskoro ste tam. Keď viete, kam máte ísť, dokážete sa dostať na pekné a čisté pláže. Ak však patríte ku pravidelným návštevníkom tejto krajiny, možno sa vám už žiada zmena. Ak sa ku tomu neviete odhodlať, možno je tá správna chvíľa práve teraz.

Ak už vás nudí chodiť každý rok na dovolenku na to isté miesto, je to neklamný znak toho, že by ste si mali dopriať niečo nové. Leto sa už však rýchlo blíži a teplé počasie na seba nenechá dlho čakať. Pokiaľ už aj vy počítate dni do leta, kedy si budete môcť obliecť plavky, opaľovať sa na slnkom zaliatej pláži a kúpať sa v mori alebo v čistučkých bazénoch, je čas začať plánovať!

Medzi najobľúbenejšie krajiny, ktoré turistov lákajú, patrí aj Egypt. Majestátne pyramídy, tajomné historické pamiatky aj priezračné more, to všetko sa ukrýva v krajine nekonečných piesočných púští. Doteraz ste o nej možno iba počuli v dokumentárnych filmoch alebo čítali na internete. Či je tam skutočne tak nádherne, ako na fotkách, sa však najlepšie presvedčíte na vlastné oči. Dovolenka Egypt, stačí zadať do internetového vyhľadávača iba tieto dve slová, a do náručia vám hneď budú skákať ponuky, jedna lákavejšia ako druhá. Vyberte si teda takú so spoľahlivou spoločnosťou, ktorá vám zaručí bezpečnosť aj všetok potrebný servis. V prípade dilemy sa môžete obrátiť na odborníkov, a tí vám pomôžu naplánovať dovolenku tak, aby vás vyšla čo najlacnejšie. A hoci sa to môže zdať ďaleko, zážitok máte zaručený. Tam sa vám jednoducho nestane, že prídete a celý týždeň vám bude pršať. A nemusíte sa obávať ani toho, že by ste sa z dovolenky vrátili málo opálení. Ak máte radi príjemné teplo, určite si dovolenku užijete.

Skvelou alternatívou k Chorvátsku je aj Bulharsko, ktoré Česi aj Slováci mimoriadne radi navštevujú. Poskytuje vám nielen možnosti relaxu pri mori, ale aj výborné možnosti na výlety. Ak patríte k ľuďom, ktorí nechcú celý deň iba ležať na pláži, určite by ste mali navštíviť hlavné mesto, Sofiu, ktoré je plné historických pamiatok. Bulharsko dovolenka – už len tá predstava znie priam dokonale a pri prehliadaní internetových stránok začnete mať v momente chuť zbaliť si kufre, nasadiť si slnečné okuliare a vyraziť. O Bulharsku si mnohí myslia, že je to chudobná krajina, ktorá nemá čo ponúknuť. Pravdou však je, že by ste sa až čudovali. Rozhodne je tiež najlepšie urobiť si vlastný názor a obraz o krajine na základe toho, čo zažijete na vlastnej koži a uvidíte na vlastné oči.

Keď sa budete rozhodovať medzi Bulharskom a Egyptom, určite zaváži aj spôsob dopravy. Ak vám nerobí problém lietanie, ktoré je pri ceste do Egypta viacmenej nevyhnutnosťou, môžete sa vybrať práve tam. Do Bulharska sa môžete dostať aj autom, hoci pohodlie lietadla si môžete dopriať aj v tomto prípade.

Hoci je Chorvátsko osvedčenou lokalitou, ak sa odhodláte k zmene, určite to neoľutujete. Zvlášť ak patríte k dobrodružným ľuďom, ktorí radi spoznávajú nové miesta. Veď svet je taký veľký, že by nám ani nestačil jeden život na to, aby sme ho takto prešli celý. A úprimne povedané, hlavne by nám na to asi nestačila peňaženka. Veľa Slovákov si však počas roka dokáže našetriť aspoň na jednu letnú dovolenku, a tak je to tá pravá príležitosť na to pozrieť sa niekam do sveta, zmeniť prostredie a aj vzduch, ako sa hovorí, a niečo objavovať.

Nezabúdajte však, že čas uteká. Ak si nechcete robiť stresy nákupmi na dovolenky na poslednú chvíľu, vyberajte ju radšej v predstihu. Aspoň budete mať viac času na to, aby ste sa na ňu tešili. A nech už sa vyberiete kamkoľvek, radosť máte zaručenú. Stačí si vyhradiť chvíľu času, prebrať to s „rodinnou radou“ alebo svojou polovičkou či partiou, a jednou nohou ste na dovolenke!

Zdroj: Pixabay

You Might Also Like