Harryho zachraňovali pred utopením. 7 najčudnejších vecí, ktoré sa stali pri natáčaní Harryho Pottera

Počas každého natáčania filmu sa prihodí kopu vecí. Niektoré z nich pobavia, nad inými zase môžme len krútiť hlavami. Samozrejme, že inak to nebolo, ani keď sa natáčal slávny a známy Harry Potter.
Natočiť film vôbec nie je jednoduché. Herci, štáb či maskéri robia všetko čo môžu, len aby výsledok bol čo najlepší. Aj napriek ťažkým chvíľam, či náročným dňom natáčania bez oddychu, si užijú kopec zábavy. Inak tomu nebolo ani popri natáčaní samotného Harryho Pottera. Počas nakrúcania sa im na sete prihodilo mnoho vecí. Niektoré boli zlé, iné zase celkom smiešne. A aj keď je magický svet Harryho Pottera iba imaginárny,  všetky tieto podivné veci, ktoré sa stali na pľaci, sú  úplne skutočné.

Rokfortský expres bol zničený minimálne dvakrát

Vlak, ktorý použili vo filmoch ako expres, ktorý chodí z londýnskeho nástupišťa až priamo do Rokfortu, bol zničený minimálne dva krát a to v rokoch 2003 a 2007. Prvýkrát sa stal obeťou vandalov. Kým bol v depe v Scarboroughu, mladíci naňho nasprejovali zelené a strieborné grafiti. V depe bol preto, pretože pokiaľ ho nepoužívali pri natáčaní, slúžil ako turistický vláčik medzi Scarboroughom a Yorkom.

Druhýkrát, v roku 2007, bol zničený trochu viac. Vandali mu údajne porozbíjali okná pomocou núdzových kladiviek, ktoré sa nachádzajú vo vlaku. Za tento čin bolo zatknutých desať chlapcov, vo veku 12-14 rokov a škoda sa vyčíslila až na 75 tisíc libier.

natacanieharryho1
orlandoinformer.com

Pohreb škrečka

Popri natáčaní prvého dielu, Harry Potter a Kameň Mudrcov, mala Emma Watson, ktorá stvárnila Hermionu, iba 11 rokov. Vtedy zažila aj veľmi smutný deň, keďže popri natáčaní zomrel jej domáci maznáčik – škrečok menom Millie. Keď v roku 2014 vyhrala ocenenie BAFTA za britského umelca roka, vo svojej ďakovnej reči spomenula aj toto obdobie. Hovorila o tom, ako všetci na sete urobili pre Millie drobnú mahagónovú rakvu so zamatovou podšívkou a dokonca bolo na vrchu vyryté aj meno jej malého škrečka. Nuž, aj také veci sa stávajú.

natacanieharryho2
youtube.com

Daniela Radcliffa zachraňovali pred utopením

Daniel si musel prejsť školením od kvalifikovaných potápačov, popri natáčaní snímky Harry Potter a Ohnivá čaša. Taktiež sa naučil aj ručné signály, ktoré práve potápači využívajú. No raz pri výcviku sa im snažil práve takto povedať, že všetko je OK a v poriadku. Tím potápačov to však prečítal ako “dochádza mi kyslík, ihneď ma vytiahnite” a tak tento príkaz či skôr “prosbu” hneď splnili a Daniela okamžite “zachraňovali”.  Nakoniec, aj keď sa nakrúcalo len vo vodnej nádrži a nie v jazere, aké môžeme vidieť vo filme, riziko utopenia bolo stále vysoké a nemohli si dovoliť nič riskovať.

natacanieharryho3
fanpop.com

Rokfort začal pri natáčaní posledného filmu horieť

Pri natáčaní Darov Smrti, vypukol obrovský požiar počas bojovej scény. Niečo so špeciálnymi pyrotechnickými efektmi sa pokazilo, a tak namiesto toho mali na pľaci skutočný oheň. Nikto z hlavných hercov tam vtedy nebol prítomní, no bolo tam asi 100 členov štábu, ktorým trvalo 40 minút, kým oheň konečne uhasili. Našťastie sa v skutočnosti až taká veľká škoda nestala, kedže hasiči tam boli skôr, než sa Rokfort stihol úplne zničiť.

natacanieharryho4
harrypotter.wikia.com

Náboženské protesty, ktoré mohli ovplyvniť filmovanie

Plán bolo použiť Cantenburskú katedrálu na scény, keď Harry vchádza do Rokfortu. Aj napriek peniazom, ktoré Warner Bros ponúkli, miestny dekan to ihneď zamietol. Producenti tak museli ihneď zmeniť plány a presunuli sa do Gloucesterskej katedrály, kde to tunajší dekan naopak prijal s otvorenou náručou. Dekan bol možno nadšený, no ostatní nie. Miestnym obyvateľom sa to vôbec nepáčilo, dokonca ich to pobúrilo, takže začali protestovať a písať sťažnosti plné zlosti.

natacanieharryho5
4.bp.blogspot.com

Jeden herec bol tak vtipný, že ostatní sa nemohli prestať smiať a hovoriť svoje texty

Počas natáčania filmu Harry Potter a Kameň Mudrcov, bolo vystúpenie jedného herca tak vtipné, že deti sa nemohli prestať smiať a to ovplyvňovalo plány produkcie. Zloducha, poltergeista Rokfortu, si zahral Rik Mayall, ktorý bol tak vtipný, že bol požiadaný najprv, aby svoju scénu zahral otočený chrbtom k deťom, neskôr, aby ju zahral na druhej strane miestnosti. Ani jedno však nepomohlo a deti sa stále smiali a smiali a nemohli prestať. Napokon sa však scéna do filmu nedostala a bola vystrihnutá.

natacanieharryho6
change.org

Režisér trietieho filmu požiadal hlavných hercov, aby napísali eseje o svojej postave

V treťom filme, Harry Potter a Väzeň z Azkabanu si Daniel Radcliffe, Rupert Grint a Emma Watson zahrali svoje postavy, teda Harryho, Rona a Hermionu už po tretí krát, no režisér im aj tak dal za úlohu napísať esej o ich postavách. Možno ste už počuli, možno nie, Daniel alias Harry napísal jednu stránku, Emma alias Hermiona 16 stránok a Rupert teda Ron svoju esej nikdy neodovzdal. Cuarón tvrdil, že toto cvičenie bol spôsob, ako mladých hercov viac zblížiť s postavami, ktoré hrajú. Vyjadril sa, že ich eseje boli naozaj “nádherné, úprimné a veľmi odvážne.” No, zdá sa, že zabudol, že od Ruperta žiadnu nedostal.

natacanieharryho7 (1)
pottermore.com

zdroj:grunge.com

You Might Also Like