Išla do Ikei s deťmi. Keď sa k nim priblížil dobre oblečený muž stredného veku, vedela, že musí utekať.

images%2Ffb-1490941456porwanie

Príbeh Diandra Toyosové z Kalifornie, sa mohol skončiť tragédiou. Mala šťastie, že starostlivo sledovala, čo sa dialo okolo jej 3 detí, s ktorými sa vybrala na nákup do Ikei. Teraz varuje všetkých rodičov!

Diandra napísala na Facebooku:
“Pred niekoľkými dňami sme išli s mojou mamou a mojimi 3 deťmi (4-ročná dievčatko a chlapci 1,5 rokov a 7 týždňov). Chcela som kúpiť novú pohovku.

Staršie deti začali v obchode behať a skákať po pohovkách a to najmladšie mi zaspalo v náručí. Potom som si však všimla, že dobre oblečený muž stredného veku sa pozerá na moje deti. Potom som si všimla, ako si ľahol vedľa môjho syna. Okamžite som si k nim prisadla a vtedy muž odišiel. ”

11490941456q1

“Celú dobu som mala zlý pocit. Cudzí muž nás sledoval a aj moja mama si všimla jeho divného správania. Vyzeral, ako keby si prezeral nábytok, nespúšťal ale oči z mojich detí.

Po chvíli sme išli do inej časti obchodu, a on bol neustále za nami … Pridal sa k nemu ďalší približne 20-ročný muž. Bol oblečený úplne inak a nikto by si nepomyslel, že majú niečo spoločné a zrejme presne o to sa celú tú dobu pokúšali … Nepovedali ani slovo, obaja len pozerali na moje deti. Sadla som si na pohovku a moja mama ma s deťmi odfotila. Sedeli sme tam asi pol hodiny. Muži sedeli na pohovke vedľa. Keď sme vstali, aby sme išli ďalej, urobili muži to isté. Tomu staršiemu som sa pozrela priamo do očí a dala jasne najavo, že sa mi jeho správanie ani trochu nepáči.

Požiadali sme jedného zamestnanca, aby nás odprevadil k autu a okamžite odišli. A teraz niekoľko pravidiel, ktoré vaše dieťa zachráni pred únosom. ”

21490941922mam

“1. Nikdy neignorujte svoju intuíciu. Je veľmi spoľahlivá.

2. Divné správanie mužov, ktorí len predstierali, že vyberajú nábytok, ale celú tú dobu sledovali moje deti.

3. Boli sami a bolo to divné. Poznáte niekoho, kto by išiel sám, bez partnera, ktorý by mu mohol poradiť, alebo aspoň vybrať farbu nábytku?

4. Aj keď boli sami, cítila som, že sa tí dvaja poznajú, ale nikomu by to na prvý pohľad nenapadlo. Boli oblečení odlišne a myslím si, že to bolo cielené. ”

Prečítajte si ďalšie pravidlá!

31490942863q2

“5. Ikea, rovnako ako všetky veľké obchody, je ideálnym miestom pre únos detí. Veľa ľudí, veľa úzkych chodieb, bludisko …

6. Nezabudnite, že keď nakupujete s deťmi, nie je čas na Facebook alebo telefón. Chvíľka nepozornosti stačí, aby niekto uniesol vaše dieťa. ”

41490943162q3

Štatistiky neklamú a únosy detí sú každodennou smutnou realitou. Chráňte svoje deti a zabráňte tragédii!

51490943365mm

zdroj:pixabay , facebook

You Might Also Like