KVETY Z KVETINÁRSTVA MI VŽDY ZVÄDLI, VĎAKA TOMUTO TRIKU VYDRŽIA VO VÁZE VIAC AKO TÝŽDEŇ

Prekrásne ruže, svieže pivónie, jemné ľalie, krehké tulipány či voňavé orgovány…potešenie pre dušu. Ak chcete, aby ich vôňa a krása trvala čo najdlhšie, prečítajte si nasledujúce triky ako to dosiahnuť.

  1. Dohliadnite na to, aby bola váza čistá, pretože možné baktérie okrem iného spôsobuje predčasné vyblednutie farieb. Pre kyticu, v ktorej je viac ako 5 komponentov, si vyberte väčšiu vázu, aby sa zbytočne medzi sebou netlačili.

1 (1)

  1. Dôležitá je aj teplota vody. Položte si kvety do vázy s horúcou vodou (43-44° C) a položte ju na pár hodín na chladné miesto. Molekuly horúcej vody rýchlejšie preniknú do stoniek, no kvôli chladu stratia kvetiny menej vlhkosti, čím sa životnosť orezanej rastliny zvyšuje.

2 (2)

  1. Ak predchádzajúca metóda nefunguje u cibuľkových kvetov, dajte ich do chladnej (nie ľadovej) vody.

3 (2)

  1. Uistite sa, že listy budú umiestnené nad hladinou vody. Listy pod vodou rýchlo zhnijú a vyvolajú rast patogénnych baktérii.

4 (2)

  1. Aby bola vaša kytica po dlhú dobu pastvou pre oči, meňte jej vodu každý deň. Zakaždým odstráňte akékoľvek nečistoty a váhu dôkladne umyte.

5 (2)

  1. Na lepšiu absorpciu vody cez stonky, prerežte stonku v uhle 45 °. S ružami sa táto manipulácia najlepšie vykonáva pod vodou.

6

  1. Pridajte do vody konzervačný prípravok. Najuniverzálnejším je napríklad vodka, 1 PL tohto alkoholu dokáže predĺžiť životnosť kvetiniek. Citrónová šťava a pár kvapiek bielidla skvelo slúži ako ochranný prostriedok. Naopak, aspirín, cukor alebo aktívne uhlie sú vám k ničomu.

7 (1)

  1. Postarajte sa o to, aby mali kvety dostatok priameho slnečného svetla, alebo iný zdroj tepla. Misu s ovocím je lepšie postaviť čo najďalej od kvetov. Ovocné plody zo seba uvoľňujú etylén, ktorý urýchľuje opadávanie okvetných lístkov.

8

  1. Pri každodennej výmene vody, ak nájdete zvädnuté púčiky alebo poškodené stonky, je lepšie ich odstrániť, aby nedošlo k šíreniu hniloby.

9

  1. Správne skombinujte aj farby, pretože nie všetky kvety so sebou vychádzajú. Napríklad narcisy a hyacinty šíria škodlivé látky na iné kvety. Dajte ich preto do samostatnej vázy.

Nech všetky kytice sú darované láskou, zahrejú srdce a potešia oči!

10
zdroj: takprosto.cc

You Might Also Like