Moja suseda začala na dvore zbierať konáriky a vôbec som nerozumela, prečo to robí. Potom mi ukázala, na čo ich potrebuje a padla mi sánka

stromtit

Táto myšlienka a tento nápad poteší všetkých tých, ktorí nemajú každý rok živý stromček. Takto si aspoň trošku prírody prinesiete aj domov. Všetko, čo potrebujete, je asi tucet konárikov, ktoré nájdete v parku alebo na dvore. Vznikne nádherná a elegantná výzdoba, ktorú budete milovať. Máte svietiacu reťaz, ktorá je menšia a nemáte ju kam dať? Tento problém za vás vyriešim práve týmto návodom. Kreativite sa medze nekladú. 

Budete potrebovať:

10 až 12 konárikov
pílku alebo sekeru
motúz
nožnice
girlandu
vianočné ozdôbky

Postup:

Vetvičky si najskôr očistíme od menších vetvičiek a zrežeme ich do tvaru vianočného stromčeka, čo znamená, od najmenšej po najväčšiu. Použite nožnice na konáriky, prípadne pílku, či sekeru.

strom2

takprosto.cc

Následne všetky konáriky pevne zviažeme na oboch stranách. Postupujeme od najmenšieho po najväčší konárik. Vznikne nám tvar stromu s krásnou špičkou.

strom3

takprosto.cc

Teraz už ostáva stromček vyzdobiť. Použite svetielka, girlandy, rôzne vianočné ozdoby, ihličie alebo farebné motúziky. Je to len a len na vás. Pre lepšiu predstavivosť pre vás máme nejaké tipy, ako na to. Na záver stromček zaveste na stenu a užívajte si krásne zasnežené Vianoce.

strom4

takprosto.cc
strom5

takprosto.cc
strom6

takprosto.cc
strom7

takprosto.cc
strom8

takprosto.cc
strom9

takprosto.cc
strom10

takprosto.cc

Pre lepšiu predstavivosť si pozrite nasledujúce video, kde sa dozviete, ako na to.

zdroj: takprosto.cc

You Might Also Like