Muž dostal záchvat paniky, pretože terminál odmietol jeho kartu na čerpacej stanici – vtedy mu neznámy človek zadá otázku, na ktorú nezabudne do konca života.

images%2Ffb-1496910434fb-14966489940

Platenie kartou je stále populárnejšie vďaka svojej jednoduchosti. Je oveľa praktickejšie so sebou nosiť kartu ako hotovosť.
Občas ale terminál kartu odmietne, alebo na karte nie je dostatok peňazí a my si to ani nevšimneme. Mladý Austrálčan, Tyson Crawley, sa o tom presvedčil na vlastnej koži.

114966489941

zdroj:TYSON CRAWLEY

Tento status Tyson zdieľal potom, čo zažil jednu veľmi netypickú situáciu na čerpacej stanici:

Dnes sa mi stalo niečo neuveriteľné. Prosím, zdieľajte tento štatút. Nikdy predtým sa mi niečo podobné nestalo, väčšinou som o takých situáciách čítal na Facebooku. Dnes sa na mňa ale usmialo šťastie. Prosím, zdieľajte môj príbeh. V 6 ráno som išiel cestou do práce natankovať auto. Išiel som dovnútra, objednal si kávu a chcel zaplatiť. Predo mnou stál ešte jeden muž, ktorý za svoj nákup zaplatil a odišiel.
Večer pred celou udalosťou som všetky peniaze previedol na nový účet a keď prišiel čas zaplatiť, uvedomil som si, že som si novú kartu zabudol doma. Chcel som zaplatiť inú, vďaka ktorej som mal prístup k novému účtu, ale nepamätal som si nový PIN kód. Po niekoľkých neúspešných pokusoch začal byť môj pes nervózny a štekal. Mal som byť už dávno v práci a nevedel som, čo si počať.

K nervóznemu muži náhle prišiel neznámy muž a urobil niečo nečakané.

214966489942

zdroj:TYSON CRAWLEY

Muž, ktorý predo mnou vyšiel s nákupom, sa vrátil a spýtal sa, či nepotrebujem peniaze. Odmietol som, pretože som chcel len vysvetliť, že som zabudol PIN kód. On ale naliehal a šiel k pokladni. Predavačka bola v rovnakom šoku ako ja. Muž pokračoval “Je to predsa slobodná krajina, že? Platím. ”
Bol som v šoku. Nemohol som uveriť, že niekto chce zaplatiť viac ako 100 dolárov za moje palivo! Nemal som ale na vybranú a súhlasil som. Naliehal som, aby mi neznámy muž na účtenku napísal svoje telefónne číslo, aby som mu mohol vrátiť peniaze. Bol som nadšený a požiadal ho o selfie. Keď odchádzal, zaželal mi pekný deň. Aj naďalej som by v úplnom šoku a potom som si uvedomil, čo sa vlastne stalo. Na účtenke nebolo žiadne číslo, len veta “Podaj to ďalej.”
Prosím, nezabúdajte na to, že v živote nie je najdôležitejšie mať najväčší barák, najdrahšie auto, alebo peňaženku prepchatú peniazmi. Najdôležitejšie je si pomáhať! Čím sú peniaze v porovnaní s ľudským životom?

314966489943

zdroj:TYSON CRAWLEY

Úžasný človek, že áno? Ak vás tento príbeh dojal, zdieľajte ho na Facebooku!

You Might Also Like