Myslíte si, že mať sex každý deň je v poriadku, mýlite sa

Sex je pravidelnou súčasťou života takmer každého človeka v produktívnom veku. Koľko sexu by ale sme mali mať počas jedného týždňa?
Na svete existuje mnoho vecí, ktoré sú príjemné, no aj škodlivé zároveň. Alkohol, ale aj čokoláda či dobré kalorické jedlá sú na jednej strane príjemné, na druhej strane, nie sú vždy pre náš organizmus najlepšie, najmä vo veľkých množstvách. To ale neplatí o sexe, ktorý je príjemný a rozhodne nie je škodlivý, samozrejme, ak si samozrejme odmyslíme extrémne situácie. Koľko sexu je ale dobré mať počas týždňa?
Benefity sexu sú očividné. Okrem príjemných pocitov, môžeme počas sexu spáliť rovnaké množstvo kalórií ako pri 30 minútovom joggingu. Navyše sa ukázalo že pravidelným sexom si predlžujeme život, lepšie spíme a znižujeme si tiež hladinu stresu.

woman-506120_960_720
Pixabay

Podľa nedávnej štúdie najšťastnejšie páry sú tie, ktoré majú sex raz za týždeň. To ale neznamená, že teraz by ste sa mali obmedzovať, alebo naopak prepínať. V skutočnosti, neexistuje číslo, ktoré by definovalo, koľko sexu za týždeň je v poriadku, a koľko je už veľa. Rozhodne ale platí, že viac neznamená lepšie. No je to čisto na partneroch a ich preferenciách. Ale tak ako nevadí mať sex 14-krát za týždeň, tak nie je problém mať sex jedenkrát za 14 dní. Navyše, v dnešnej dobe, keď obidvaja partneri sú celý deň v práci a venujú sa rôznym povinnostiam, nie vždy je možné mať pravidelný sex.

romantic-1934223_960_720
Pixabay

„Vo všeobecnosti môžeme povedať, že je dôležité udržiavať pravidelný intímny styk so svojim partnerom, ale je tiež dôležité mať realistické očakávania. Mnohé páry sú počas týždňa zaneprázdnené prácou, a tak nie je vždy v ich silách udržiavať pravidelný styk,“ povedala Amy Muise vedkyňa z Univerzity v Toronte, ktorá sa zaoberá ľudskými sexuálnymi potrebami už viac ako 10 rokov.
zdroj:theladbible.com

You Might Also Like