No konečne chcú predávať „nedokonalú zeleninu a ovocie“. Namiesto vyhadzovania ju budú predávať až o pätinu lacnejšie

Na Slovensku, no aj vo svete je každá zelenina starostlivo vyberaná. Ak má nežiadúci tvar automaticky, vyradí sa a v mnohých prípadoch končí nevyužitá, aj keď jej nie je vôbec nič.
Britský reťazec Tesco začne na Slovensku takúto zeleninu predávať. Nedokonalé uhorky či pokrivené zemiaky sa teraz nevyradia, no budú na predaj a až o 20% lacnejšie. Reťazec tak urobil po tom, čo takýto predaj zeleniny rozbehol vo Veľkej Británii. Teraz tento nápad rozšíri do 50 predajní po celej strednej Európe. 

Na Slovensku sa dočkáme 13 prevádzok, ktoré budú predávať  „nedokonalé ovocie a zeleninu“, píše tak Tesco na svojej stránke.

Ak bývate v Bardejove, Bratislave, Čadci, Dunajskej Strede, Humennom, Košiciach, Martine, Poprade, Revúcej, Ružomberku,  Spišskej Novej Vsi či Zvolene, už čoskoro si budete môcť kúpiť takúto zeleninu a tak podporiť menšie plytvanie potravinami a dobrú vec.

Dúfame, že ľudia takouto zeleninou nebudú pohŕdať a bude sa predávať v tak istom množstve, ako „normálna“ zelenina a že postupom času nájdeme takéto suroviny nie len vo všetkých prevádzkach Tesco na Slovensku, ale aj v iných konkurenčných obchodoch.

 

You Might Also Like