Oblečte sa na golf správne

Vyskúšajte golfové oblečenie, ktoré pristane všetkým športovo elegantným typom.

Hľadáte športové oblečenie, ktoré by ste mohli využiť nielen pri milovanej hre, ale aj na inú príležitosť? Pokiaľ je vaša odpoveď áno, vyskúšajte golfové oblečenie, ktoré pristane všetkým športovo elegantným typom. Pánske, dámske aj detské oblečenie, vysoko kvalitné, pohodlné a plné šmrncu.

Vyskúšajte termo spodnú bielizeň

Golfové termoprádlo je skvelou vecičkou hlavne v chladnejšom počasí. Jeho vrstvy sú prispôsobené tomu, aby udržali telesnú teplotu, hlavne vtedy, kedy zlyháva jeho termoregulačná schopnosť.

Toto funkčné prádlo vás nezradí v žiadnom okamihu. Ako sa teda obliecť do nepriaznivého počasia?

· Základná vrstva – odvádza vlhkosť a udržiava telesnú teplotu. Hlavnou úlohou je odvádzanie potu do vrchných vrstiev. Tvorí ju spomínané termoprádlo.

· Stredná vrstva – je izolačnou vrstvou. Nesmie byť nasávacia a musí odviesť pot až do vrstvy poslednej. Záleží od teploty, obliecť si môžete pohodlné tričko či sveter.

· Vrchná vrstva – ide o ochrannú vrstvu. Chráni telo pred dažďom a vetrom. Môže ísť o nepremokavú ľahkú vetrovku, ktorá vám nezabráni v pohybe.

Oblečte sa elegantne

Pánske golfové nohavice či šortky rozličných farebných prevedení spĺňajú nielen požiadavky golfovej etikety na oblečenie, ale aj samotné požiadavky hráča. Biele, čierne, červené, svetlomodré či tmavomodré. Údržba materiálu je tiež veľmi jednoduchá, nie je ani veľmi krčivý a nie je ho možné sprať. Okrem iného je tkanina veľmi pohodlná a nebude vám brániť vo výkonoch pri golfe. Práve naopak, váš švih bude pevný a presný.

Golfové tričká sú vyrábané z rýchlo vyschýnajúceho materiálu. Ak teda vašu hru na chvíľočku preruší malá prehánka, nemusíte sa hneď prezliekať do suchého oblečenia.

Golfové topánky

Bežné tenisky a botasky na ihrisko nie sú vhodné. Pri hre sa nachodíte aj niekoľko kilometrov, a preto potrebujete obuv pohodlnú. Ani rôzne podoby počasia golfistov od hry neodradia. Golfové topánky by mali byť pevné a nepremokavé. V prípade dažďa totiž hru pravdepodobne neprerušíte.

Ihriská bývajú často mokré hlavne z rána. Práve golfové topánky sú vybavené špeciálnymi protišmykovými podrážkami, ktoré vás udržia na nohách.

Už na začiatkoch 20. storočia sa vymyslel nový vynález, kovové spiky, teda hroty, ktoré sú pripevnené na podrážkach a pomáhajú hráčom pri hre udržať stabilitu aj na nestabilnom teréne. Po niekoľkých rokoch sa prišlo na to, že kovové spiky sú značne nepraktické. Rozrývali nielen greeny, z čoho neboli ľudia, ktorí sa o ihriská starali, nadšení, ale ničili aj podlahy barov a klubovní.

Sprvu sa hráči pred vstupom do klubovní museli prezúvať. Neskôr však vynálezcovia prišli z lepším riešením. Plastovými spikmi! Tie už nebrázdili čelá vráskami ani greenkeeperov, ani majiteľov klubovní. Dnes sú práve plastové hroty rozšírené po celom svete, zatiaľ, čo kovové sa už prestali vyrábať. S príchodom plastovým, bolo nosenie topánok s kovovými spikmi na ihriskách zakázané!

Dôležitosť oblečenia a obuvi nepodceňuje žiaden hráč, ktorý to s golfom myslí vážne. Ak ste začiatočník a golf aj vás chytil za srdce, začnite pomaly rozširovať svoj šatník o nové praktické kúsky.

zdroj:pixabay,agentura.dobrenoviny.sk

You Might Also Like