Pripravte si famózne veterníky s vanilkovým krémom: Pri pohľade na ne budú tiecť slinky úplne každému

5

Ak máte už dostatok napečeného suchého pečiva na blížiace sa vianočné sviatky, no vy hľadáte aj recept na naozaj chutný zákusok, určite si pozrite nasledujúci recept na veterníky s vanilkovým krémom, po ktorom si určite bude celá vaša rodina oblizovať prsty. 

Budeme potrebovať:

Na cesto:

4 vajcia

400ml vody

200ml oleja

2PL maizeny

10PL múky

3PL kakaa

1/2 prášku do pečiva

Na náplň:

750ml mlieka

3 vanilkové pudingy

250g cukru

150g šľahačky

vanilkový extrakt

Postup:

Do hrnca nalejeme vodu a olej so štipkou soli, po tom, čo nám tekutiny začnú vrieť, pridáme do hrnca múku, kakao, prášok do pečiva, maizenu a uvaríme hustú kašu. Hmotu odstavíme a necháme vychladnúť. Keď je vlažná, pridávame jedno vajíčko po druhom a opatrne zamiešavame. Takto pripravené cesto premiestnime do cukrárenského vrecúška a na plech vystlaný papierom na pečenie budeme striekať malé kôpky. Pečieme v rúre pri 200 stupňoch, 20 minút.

1

recepti.com

Z mlieka, cukru a pudingových práškov si uvaríme hustý puding, ktorý necháme vychladnúť. Postupne do neho pridávame vyšľahanú šľahačku a vanilkový extrakt.

2

recepti.com

Vychladené striekané kolieska budeme následne plniť krémom, ktorým opäť naplníme cukrárenské vrecúško. Najprv si  však kolieska rozrežeme pozdĺžne na polovicu.

3

recepti.com

Fantastické veterníky máme hotové! Môžete si ich dozdobiť podľa vašej chuti, použite napríklad roztopenú čokoládu.

4

recepti.com

zdroj:recepti.com

You Might Also Like