Prírodný pomocníci na čistenie make – upu

Pokiaľ chcete vyčistiť make – up prírodnou cestou, rad prostriedkov bez chemických prísad nájdete doma.

Oleje
Použiť možno olej kokosový, mandľový, olivový alebo jojobový. Navyše vaša pokožka nebude zaťažovaná nadmerným vysúšaním. Oleje sa dajú použiť aj na odstránenie vodeodolnej maskary. Ak máte citlivú pleť, môžete nakombinovať oleje s ružovou vodou, ktorá je vhodná pre pleť citlivú a suchú.

Mlieko
Mliečne kúpele boli obľúbené už v staroveku. Vďaka tuku a proteínom, ktoré sú v mlieku obsiahnuté, je pokožka vláčnejšia a hydratovaná. Stačí namočiť kozmetický tampón v mlieku a vyčistiť ním tvár. Tiež ho môžete použiť na odlíčenie očí.

Jogurt
Jogurt obsahuje kyselinu mliečnu, tuky a bielkoviny a tie pomáhajú pokožku detoxikovať aj vyčistiť.

Stačí vatový tampón namočiť do jogurtu a krúživými pohybmi votrieť do tváre, Následne tvár riadne umyte. Do jogurtu môžete pridať niekoľko kvapiek citrónovej šťavy.

Med
Med je vynikajúci prípravok na čistenie a odličovanie pleti. Jeho bakteriálne vlastnosti by mohli mať pozitívny vplyv na pleť aknóznu. Tiež má účinky hydratačné. Ak ho chcete použiť, pridajte trochu na vlhkú žinku a krúživými pohybmi vmasírovávejte jemne do pokožky. Máte – Ak pleť mastnú, pridajte niekoľko kvapiek citrónovej šťavy. Pre suchú pleť vmiešajte malé množstvo smotany či plnotučného mlieka. Pre lepšie účinky nechajte pôsobiť na pokožke po dobu 5 – 10 minút. Následne riadne umyte vodou.

Aloe vera a med
Táto zmes je pre kožu obzvlášť výživná. Vyrobíte si ju jednoducho – stačí zmiešať v rovnakom pomere gél z aloe vera a med a pridať 2 lyžice oleja (olivový alebo mandľový). Všetky prísady riadne zmiešajte, najlepšie v mixéri. Zmesou vyčistite tvár, ktorý následne riadne umyte vodou.

Zdroj

You Might Also Like