Slobodná mama štyroch detí postavila dom len za pomoci YouTube návodov. Tento príbeh však skrýva omnoho viac

Čo všetko je ochotná spraviť milujúca matka pre svoje deti a lepší život rodiny? Odpoveď na túto otázku prináša šokujúci príbeh Cary Brookins.
Táto žena je ukážkovým príkladom toho, že ak idete odhodlane za svojím cieľom, je možné dosiahnuť aj tie najbláznivejšie sny. Mama štyroch detí sa po vzťahoch, kde bola týraná, postavila na vlastné nohy a rozhodla sa svojim deťom priniesť lepšiu budúcnosť. Len za pomoci video návodov na YouTube sa jej podarilo vybudovať dom snov. Skutočný príbeh, ktorý ohúril tisíce ľudí vám ukáže, že nič nie je nemožné.

Predstavíme vám Caru Brookins z amerického štátu Arkansas, ktorá by mala byť príkladom všetkým z nás. Žena, s ktorou sa život nemaznal si prešla neľahkou cestou, no napriek všetkým prekážkam sa nevzdala a rozhodla sa bojovať.

dom-1
ashleymurphyimages.com

Táto matka štyroch detí si prešla dvoma vážnymi vzťahmi, no nemala šťastnú ruku pri výbere partnerov. Z oboch manželov sa po čase vykľuli násilníci a Cara tak opakovane zažívala skutočné peklo. Akoby toho nebolo málo, musela Cara zvládať aj vyčíňanie psychicky chorého muža, ktorý ju sledoval. Jej neľahký osud však predsa len mal svetlé stránky a mohla sa tešiť zo svojich štyroch detí. Slobodná mamička to ale nemá jednoduché a po druhom stroskotanom vzťahu sa aj s deťmi potrebovala niekam uchýliť.

V tom čase mali jej deti dva, jedenásť, pätnásť a sedemnásť rokov. Cara si veľmi dobre uvedomovala následky nevhodného prostredia plného domáceho násilia, v ktorom jej deti vyrastali a cítila u nich nedostatok dôvery a sebavedomia, kvôli čomu sa cítila zahanbene. Chcela spolu s deťmi urýchlene začať nový život a osamostatniť sa, no na kúpu nového domu nemala peniaze. To ju ale nezastavilo a rozhodla sa vysnívaný dom postaviť sama s pomocou svojich detí.

Tento nápad jej v hlave skrsol v roku 2007, keď spolu s deťmi zbadali zničený dom po vyčíňaní tornáda. Začala sa pohrávať s myšlienkou, či by svoje nové bývanie podľa vlastných predstáv nevedela od základov zrealizovať aj sama. Jej deti boli z tohto nápadu nadšené, a tak už viac nebolo treba rozmýšľať. To, že Cara nemala absolútne žiadne predchádzajúce skúsenosti s budovaním domu ju vôbec neodrádzalo. Podarilo sa jej v banke vybaviť pôžičku vo výške 150-tisíc dolárov, za čo mohla nakúpiť materiál na stavbu a neuveriteľný nápad mohla začať meniť v realitu. Keďže skutočne netušila, čo stavba domu vyžaduje a ako postupovať, jednoducho otvorila YouTube a pomocou video návodov si táto odvážna matka s deťmi začala kreovať svoje miesto na krajšiu budúcnosť. Všetko dopadlo nad očakávania a v súčasnosti sa cieľavedomá Cara môže pýšiť krásnym domom s piatimi izbami, garážou pre tri autá a dreveným domčekom na strome v záhrade.

Okrem miesta na nový životný štart sa Care týmto činom podarilo zoceliť rodinu a zvýšiť ich životnú úroveň. Z ustráchaných detí, ktoré nemali ľahké detstvo sa stali odvážne a cieľavedomé bytosti, ktoré sa neboja smelo pustiť do čohokoľvek.

dom-3
Cara Brookins
dom-4
Cara Brookins
dom-8
Cara Brookins
dom-10
Cara Brookins
dom-12
Cara Brookins
dom-14
Cara Brookins
dom-17
Cara Brookins
dom-18
Cara Brookins

V súčasnosti v tejto nehnuteľnosti s názvom Inkwell Manor žijú už osem rokov, takže to nie je čerstvý príbeh. Do povedomia sa dostal vďaka knihe s názvom Rise, ktorú sa Cara rozhodla napísať. Opisuje v nej cestu za šťastím a skutočný príbeh hrdej matky, ktorá sa nevzdáva a odhodlane bojuje až do konca. Ak vás táto inšpiratívna žena a jej príbeh zaujal, jej knihu si môžete zakúpiť na stránke Amazon.com.

zdroj: boredpanda.com

You Might Also Like