So starým matracom sa radšej rozlúčte! Vaša chrbtica potrebuje kvalitu

Nie je matrac ako matrac! Ak si chcete zabezpečiť zdravý spánok a dostatok pohodlia, mali by ste zabudnúť na staré matrace. Na nových kvalitných matracoch sa vyspíte omnoho lepšie a ráno sa budete cítiť oddýchnutí a svieži.

Každý sa z času na čas rozhodne, že vo svojom byte alebo dome niečo zmení. Všetci chceme čo najväčšie pohodlie a niet väčšej úľavy, ako si po náročnom dni ľahnúť do postele. Ak sa však ráno nechcete budiť dolámaní, možno by ste sa mali ohliadnuť práve po novom matraci, ktorý vám poskytne ten správny komfort a nebudete riskovať stuhnutý krk či problémy s krížami.

Veľa ľudí má dnes problémy s chrbticou, pričom si väčšina ani neuvedomuje, čím všetkým jej škodí. Za týmito problémami môže byť sedavý životný štýl, ale aj nevhodný matrac. Hoci sa môže javiť ako nepodstatné, na čom spíme, jeho kvalita odráža aj kvalitu vášho spánku. Za správny matrac sa vám odvďačí najmä vaša chrbtica.

Ak spávate na starých matracoch, radšej sa s nimi rozlúčte! Najlepšie, čo môžete urobiť pre zdravie svojej chrbtice, je to, že jej doprajete pohodlný matrac.Výmena matracov pritom nie je nič komplikované. Dnes už sa vyrábajú kvalitné matrace, stačí si už iba vybrať, aký rozmer vám vyhovuje, prípadne aká tvrdosť, respektíve mäkosť, a zloženie požadujete. Pre jednotlivcov sú ideálne matrace 90×200, ktoré svojím rozmerom poskytujú dostatok priestoru práve pre jedného človeka a sú vhodné pre štandardné postele. Pre jedného je to presne to, čo potrebuje, aby sa dobre vyspal a zároveň vám nezaberú v izbe veľa miesta. Práve takéto matrace ľudia aj najčastejšie kupujú, takže ich zoženiete veľmi ľahko a rýchlo, pretože ich predajca istotne bude mať na sklade a po objednávke vám ich pokojne do 24 hodín vyexpeduje. Starosti o dopravu mať nemusíte, pretože vám ich dovezie až domov. Tieto matrace sú vhodné napríklad aj do študetských či detských izieb, ale pre deti si môžete vybrať priamo spomedzi detských matracov.

Ak máte doma dostatok priestoru, matrace 140×200 vám zabezpečia ešte viac komfortu. Je to rozmer, s ktorým máte pohodlie isté aj vtedy, ak máte radi v posteli veľa miesta. Na takomto matraci sa vyspíte naozaj dobre a ráno sa budete budiť čerství a oddýchnutí. Mnohí ľudia preto volia práve túto možnosť.

Okrem rozmeru je pre väčšinu ľudí podstatný tiež materiál. Nie je totiž matrac ako matrac. Pokiaľ hľadáte niečo viac ako bežný rozmer, matrace 160×200 sú tým pravým rozmerom, pri ktorom sa na nedostatok miesta rozhodne nebudete môcť sťažovať. Čo sa týka spomínaných druhov podľa materiálu, na výber máte penové matrace, ale aj matrace z pamäťovej peny. Okrem toho sú veľmi obľúbené pružinové matrace, na ktoré mnohí ľudia nedajú dopustiť, čo najlepšie človek zistí vtedy, keď si ho sám vyskúša. Nájdete však aj taštičkové matrace, latexové matrace, ale aj bio antialegrické matrace, ktoré sú známe svojou 100% ochranou proti roztočom. A hoci boli navrhnuté primárne pre alergikov, ako prevencia sú vhodné úplne pre každého.

Štandardným rozmerom pre dvojlôžka sú matrace 180×200. Ak teda hľadáte matrace do manželskej postele, pravdepodobne stiahnete po tomto riešení. Na takomto matraci má každý z páru dostatok osobného priestoru a pohodlne sa vyspí. Pri ich výbere by ste mali prihliadať na nosnosť, ale aj na to, akú tvrdosť si zvolíte, aby vyhovovala vám obom. Výber je pritom taký široký, že sa určite zhodnete na tom, čo vám bude vyhovovať.

Potreby chrbtice by nikto nemal ignorovať, pretože inak dokáže spôsobiť veľké bolesti. Kým mladý človek to najskôr necíti, už keď sa chrbtica vyvíja, je dôležité, aby mala všetko, čo potrebuje. A čím je človek starší, taktiež potrebuje pre svoju chrbticu matrac, ktorý jej zabezpečí zdravé spanie. Preto sú kvalitné matrace dôležité pre všetky vekové kategórie. Určite by ste na to mali myslieť aj vy!

 

zdroj: Pixabay
zdroj:dobrenoviny.sk

 

You Might Also Like