Ak je vám ľúto vyhodiť vaše akciové sviečky zo supermarketu, tak ani nečítajte ďalej….

Bez osviežovačov vzduchu a aromatických sviečok si už mnohí ani nevedia predstaviť obývačku či toaletu, no a už vôbec nie auto. Voňavý vzduch však neznamená zdravý vzduch. Podľa štatistických údajov sa zistilo, že v roku 2001 sa iba v Spojených štátoch predala neuveriteľná miliarda osviežovačov. Ani Európa nezaostáva a osviežovače vo všetkých podobách majú úspech.

Chemici otestovali 76 výrobkov, ktoré sa na pôde Únie bežne predávajú. Výsledky však boli katastrofálne – 54 z nich obsahovalo karcinogény, benzén a formaldehyd. Mnohé však do vzduchu vylučovali dráždivé látky a alergény. Zo štúdií vyšli najhoršie vonné tyčinky, nasledovali sviečky s olovnatým knotom a elektrické osviežovače. Vonné tyčinky a nebezpečné sviečky púšťajú do vzduchu pri spaľovaní toľko exhalátov, že po dvoch hodinách je vzduch v izbe porovnateľný s rušnou ulicou v dopravnej špičke. Ak si vyberáte sviečky v obchodných reťazcoch, myslite na to, že neškodné látky sa horením menia na polycyklické aromatické uhľovodíky, ktoré majú rakovinové účinky a spôsobujú neplodnosť.

Pri kúpe si pozorne skontrolujte krajinu pôvodu. Pri produktoch z Číny je veľká pravdepodobnosť, že knôt bude vystužený olovom. Vdychovanie olovnatého prášku, ktorý víri vzduchom a následne sa usadí na nábytku v miestnosti, spôsobuje vážne zdravotné problémy najmä deťom. Najčastejšie ide o duševnú poruchu a rastovú retardáciu. Odborníci z Bruselskej univerzity v Londýne zistili, že v domácnostiach, kde sa denne používal osviežovač vzduchu v spreji až 32% detí trpí hnačkami a sú náchylnejšie na bolesť uší. Matky trpeli vo vyššej miere depresiami a bolesťami hlavy. Výsledky testov sa zhodli v tom, že tehotné ženy a deti do 6 mesiacov by ich nemali dýchať.

Zabudnite na osviežovače, kde je napísané iba : parfum, zahusťovadlo, konzervačná látka, farbivo. Za týmito názvami sa môžu ukrývať vaše zdravotné problémy. Namiesto nich si vyrobte vankúšiky plné byliniek, ktoré porozkladáte po byte.

Dajte zelenú prírodnej aromaterapii. Na Sashe je obrovský výber levanduľových vrecúšok či kvalitných sviečok. Budeme radi, ak zavítate aj k nám na prehliadku našich voskových medových sviečok . Produkt je to 100% prírodný, za to vám môžeme ručiť  🙂

You Might Also Like