Vážila len 25 kg a bola na pokraji smrti

Dnešná hrdinka, Margaret Barberi z anglického mesta Reading, má len 18 rokov. Napriek tak mladému veku, si už prešla kadečím, dokonca sa pozrela smrti do očí.

1-23

Od raného detstva Margaret snívala o tom, že sa stane baletkou. Usilovne pracovala v baletnom štúdiu, a vyzeralo to nádejne. Ale v dobe puberty sa jej telo začalo meniť a to znamenalo, že jej sen je v ohrození.

2-13

Dievčina začala naberať na váhe rýchlejšie ako jej vrstovníčky. Hoci navonok vyzerala Margaret štíhlo, jej boky začali naberať na šírke. Nakoniec jej baletná inštruktorka povedala, že jej telo nie je vhodné pre balet.

3-12

Avšak dievčina sa nechcela len tak vzdať. Namiesto toho, aby sa začala venovať iným druhom tanca, rozhodla podstúpiť drastickú, ale naozaj veľmi drastickú diétu. Za deň prijímala len 140 kilokalórii.

4-11

„Nebola som tučná, ale prísne podmienky nedovoľovali robiť balet pri mojej postave. A chcela som byť tou najlepšou baletkou na svete.“ vysvetľuje Margaret dôvod svojho konania.

5-1-3

„Nenávidela som svoje telo a chcela som čo najviac schudnúť. Urobila som si zoznam jedál, okolo 200, ktoré som si zakázala jesť. Zvláštne na tom je, že aj napriek tomu, že som sa takto mučila, našla som v tom potešenie. Cítila som, že všetko robím správne.“ Povedala Margaret vo svojich zážitkoch.

6-5

Až vtedy, keď jej hmotnosť klesla na 25 kilogramov, si dievčina uvedomila, že je ťažko chorá a potrebuje pomoc. V tom čase oslabla natoľko, že už sa nemohla venovať trénovaniu, dokonca aj chôdza jej spôsobovala problémy.

Margaret bola tak podvyživená, že jej zlyhali obličky. Lekári jej povedali, že keby sa držala tejto diéty ešte týždeň, už by nebola medzi živými…

Potom nasledovali niekoľkomesačné rehabilitácie. Teraz váži 50 kilogramov a dievčina sa cíti skvele.

Hoci musela z baletu odísť, Margaret to neodradilo. Znovu našla zmysel života a s vášňou rozvíja moderné typy choreografie v tanečnom divadle.

Teraz chce Margaret varovať všetky dievčatá, že žiadny sen nestojí za to, aby riskovali svoj život. Ak súhlasíte s jej názorom, povedzte o tomto poučnom príbehu všetkým svojim známym.

9-4

Zdroj: Daily Mail

You Might Also Like