Výskumy neklamú! Pozrite sa, prečo je potrebné vrátiť sa k dojčeniu.

UNICEF vykonalo výskum, ktorý jasne ukazuje, že aj napriek rôznym teóriám je dojčenie to najlepšie, čo môžete urobiť pre zdravie vášho dieťaťa. V tomto článku zistíte prečo. Podľa organizácie by mala každá matka od pôrodu dieťa dojčiť ešte ďalších 6 mesiacov. Výskum ukazuje, že dojčené deti majú 14-krát väčšie šance na prežitie a vyskytuje sa u nich menej chorôb než u ostatných! Materské mlieko je plné živín a účinne chráni pred infekciami.

114884478991
Podľa výskumu uskutočneného organizáciou UNICEF, by malo byť dieťa dojčené už počas prvej hodiny po pôrode! Keď sa prvé dojčenia oneskorí riziko vzniku choroby alebo úmrtia počas prvých kritických mesiacov sa u dieťaťa zvyšuje až o 40%. Štatistiky ukazujú, že až 77 miliónov novorodencov matky počas prvej hodiny po pôrode nedojčili. Pripravili ich tak o tú najcennejšiu vakcínu! Fakty neklamú: Iba 43% novorodencov matky dojčia. Zvyšných 57% detí hrozia choroby.

214884484272

Zaujímavé je, že dojčenie má tiež priaznivý vplyv na matku! Ukazuje sa, že sa ním znižuje riziko rakoviny vaječníkov a rakoviny pŕs. Čo si o dojčení myslíte vy?

314884484283

zdroj:pixabay

You Might Also Like