Ženy užívajú tento špeciálny prezervatív, ktorý ich má ochrániť pred znásilnením. Útok bude pre násilníka hotové peklo!

images%2Ffb-1493036618a0

Každý deň je veľa žien obeťami znásilnenia. Traumatický zážitok má častokrát ďalekosiahle následky. Rany nie sú len psychické, obeť sa tiež môže nakaziť sexuálne prenosnou chorobou alebo otehotnieť. Podľa štatistík je najväčšie percento znásilnenia v Juhoafrickej republike. Sonety Ehlersová je aktivistka, ktorá už dlhé roky spolupracuje s obeťami znásilnenia. Vyvinula špeciálny pomôcku Rape-Ax.
Rape-Ax je femidom – teda dámsky prezervatív, ktorý má špeciálne navrhnuté vnútro. Silikónový kondóm má vnútri plastové hroty, ktoré sa do penisu zabodnú počas penetrácie. Žena tak má príležitosť utiecť od zraneného útočníka.

11493036618a1

Hroty môžu byť odstránené iba chirurgicky, vďaka čomu musí útočník navštíviť nemocnicu, odkiaľ lekár zavolá políciu.
Navyše Rape-Ax funguje ako bežný prezervatív a chráni pred chorobami a nechceným tehotenstvom. Žena ho môže bez problémov nosiť celý deň. Aplikácia je rovnaká ako u tampónu. Podľa sonet nepredstavuje Rape-Ax pre ženu žiadne riziko.

21493036724a2

Nájdu sa však aj odporcovia, ktorý tvrdia, že sa útočník môže stať ešte agresívnejší. Navyše Rape-Ax chráni len pred vaginálnym znásilnením. Zástancovia ale tvrdia, že čím viac žien bude Rape-Ax používať, tým viac sa budú násilníci báť zranenia a v bezpečí budú aj ženy, ktoré femidom ešte nepoužili.

31493036725a3

Je nutné vykonať ešte ďalšie výskumy a organizáciu chýbajú finančné prostriedky. Rape-Ax má ešte veľa nedostatkov, má ale obrovský potenciál, nemyslíte?

zdroj:FACEBOOK/RAPEAXESA

 

 

You Might Also Like