6 využití banánovej šupky, vďaka ktorým bude vaša pokožka pekná ako nikdy predtým!

Akné je problémom pre mnohých z nás a bojovať s ním je ako bojovať s veternými mlynmi. Navyše minieme veľa peňazí za návštevu špecialistov a liečbu. Pomôct si ale môžete aj vy sami a to navyše prírodnou cestou! Existuje niekoľko spôsobov, ako využiť banánovú šupku, ale začnime s tým, prečo stojí za to ju vyskúšať:
– Zdroj vitamínov A, B, C a E,
– Obsahuje zinok, horčík a železo, ktoré chránia pred infekciami,
– Pôsobí ako prírodný peeling,
– Odstraňuje baktérie spôsobujúce akné,
– Je bohatým zdrojom antioxidantov,
– Vďaka enzýmom zvlhčuje pokožku,
– Obsahuje škrob, ktorý absorbuje nadmerné množstvo mazu, takže pokožka sa neleskne.

114894812511
IMGUR

1. Stačí mať banánovú šupku, nakrájať ju na malé kúsky a trieť si nimi tvár. Asi po 10 minút trvajúcej masáži nechajte zvyšky dužiny pôsobiť 20 minút a potom si tvár umyte vodou. Opakujte tento postup 2-3 krát týždenne.

2. Môžete tiež zmiešať nakrájanú kôru a 1/2 šálkou ovsenej múky a 3 lyžicami cukru – všetky ingrediencie vhoďte do mixéra a potom naneste na starostlivo umytú tvár. Po 10 minútach, si umyte tvár a naneste hydratačný krém.

214894817092

3. Veľmi dobrý nápad je použiť kurkumu, ktorá je známa pre svoje antibakteriálne vlastnosti a dezinfekčné účinky. Vhoďte banánovou šupku do mixéra a pridajte kurkumu. Nakoniec pridajte malé množstvo vody tak, aby zmes mala štruktúru tvárových masiek. Po vyčistení pleti naneste svoju „masku“, jemne tvár masírujte a nechajte pôsobiť 15 minút. Potom už stačí len umyť si tvár, naniesť hydratačný krém a máte hotovo.

314894820916

4. Ďalšia skvelá kombinácia je banán a citrón. Citrónová šťava zosvetľuje, takže je skvelá pre problematickú pleť. A opäť – rozmixujte banánovú šupku a zmiešajte ju s citrónovou šťavou. Na tvár naneste vatovým tampónom, nechajte pôsobiť 15 minút a potom opláchnite tvár.

PS. Dávajte pozor, aby sa vám citrónová šťava nedostala do očí!

414894823104

5. Droždie je našim spojencom v boji za zdravú pleť a tiež čistí póry. Po mixovania kôry pridajte na 1 lyžicu zmesi pol lyžičky droždia. Tento domáci liek potom nanášame na tvár s pomocou čistej handričky. Dávajte pozor, aby sa nič nedostalo do očí! Už po 2-3 minútach tvár opláchnite a naneste hydratačný krém. Opakujte túto kúru každý deň a vaše akné zmizne.

514894825385

6. Pridajte med – má antibakteriálne účinky. Do rozmixovanej šupky pridajte lyžicu medu a pomocou vatového tampónu naneste masku na celú tvár. Po 15 minútach opláchnite tvár a naneste hydratačný krém. Pamätajte si, že najdôležitejšie je pravidelnosť! Používajte masky každý deň a výsledky sa rýchlo dostavia.

zdroj:pixabay

You Might Also Like