7 prírodných vecí na odstránenie kyseliny močovej z boľavých kĺbov

Bolesti a zápaly v tkanivách kĺbov spôsobujú ostré kryštály kyseliny močovej.  Existuje  však zopár prírodných látok s priam zázračnými účinkami na ich rozpúšťanie.

Ponúkame Vám sedem takýchto prírodných receptov. Ak  trpíte na ochorenie zvané dna, odporúčame vám ich vyskúšať.

Každému človeku pomôže iné, skúste si vybrať čo bude vyhovovať Vám..

1. Jablčný ocot

V alternatívnej medicíne sa jablčný ocot využíva na liečenie boľavých kĺbov pomerne často.

Jeho pravidelná aplikácia na postihnuté miesta prináša úľavu od bolestí zvyčajne do jedného mesiaca.

Navlhčite vatu, obväz alebo inú textíliu do jablčného octu a priložte ju na boľavé kĺby. Následne si ju niečím obviažte, napríklad obväzom a nechajte pôsobiť 10 až 20 minút.

Procedúru opakujete každé ráno a večer.

Pre posilnenie účinku môžete tiež rozriediť 1 polievkovú lyžicu jablčného octu v 2,5 dcl pohári vlažnej vody a vypiť to 2 krát denne.

2. Koreň lopúcha

Táto liečba je mnou odskúšaná a naozaj som spokojná.Dúfam, že pomôže aj Vám.

Ide o veľmi účinnú tradičnú metódu liečby artritídy a iných podobných ochorení spôsobujúcimi bolesti kĺbov, akou je napríklad aj dna spôsobovaná ukladaním a kryštalizáciou kyseliny močovej.

Podľa knihy „Dôležitá príručka herbálnej medicíny“ (The Essentia Book of Herbal Medicine), koreň lopúcha odstraňuje z krvi toxíny, potláča zápaly a podporuje správne vylučovanie moči, ktorá v sebe obsahuje kyselinu močovú.

Práve pre uvedené vlastnosti sa táto bylinka odporúča aj pri problémoch, ktoré sprevádzajú dnu.

Experti na zdravie odporúčajú nakvapkať 20 až 30 kvapiek tinktúry z koreňa lopúcha do 2,5 dcl čistej vody. Túto zmes treba piť 3 až 4 krát denne a kúra by mala trvať aspoň niekoľko dní.

3. Ananás

Ananás obsahuje vysoké množstvo enzýmu bromelain, ktorý je známy svojimi silnými protizápalovými účinkami.

Pravidelné pitie čerstvej ananásovej šťavy alebo konzumácia čerstvého ananásu dokáže uľaviť bolestiam kĺbov a kĺby tiež aj  posilniť.

4. Citrónová šťava

Veľa ľudí verí, že citrónová šťava prekysľuje telo, keďže má veľmi kyslú chuť a vysokú koncentráciu kyselín.

Či už uveríte alebo nie,, v skutočnosti pitie citrónovej šťavy vytvára v tele zásadité prostredie, ktoré následne neutralizuje kyselinu močovú.

Okrem toho, citróny sú bohaté na vitamín C, ktorý je tiež dôležitý pri znižovaní kyseliny močovej a následnej regenerácii a hojení poškodených kĺbov.

Citrónovú šťavu užívajte jednoducho tak, že ju po vytlačení z citrónu pridajte do čistej vlažnej vody. Tú pite každé ráno ako prvú vec ešte predtým, než sa naraňajkujete. Pre maximálny účinok kúru praktizujte aspoň niekoľko týždňov.

Proti bolestiam kĺbov veľmi pomáha aj užívanie vitamínu C v tabletkách.

Lepšie sú však také produkty, ktoré neobsahujú len základnú formu vitamínu C, ktorou je kyselina askorbová, ale zmes jeho ďalších foriem, ako sú askorbát vápenatý, sodný, horečnatý a podobne.

5. Nechtík lekársky

Nechtík je výborná bylinka na posilnenie kĺbov a na predchádzanie ich ochorenia. Môže byť užívaný ako čaj alebo ako doplnok stravy.

Ďalšou formou aplikácie nechtíka je vo forme kúpeľa. Pripravte si pekný teplý kúpeľ a pridajte do neho pár listov a kvetov z nechtíka lekárskeho.

Tiež sa dajú z nechtíka robiť aj zábaly.

Pripravte si z neho silný odvar, do toho namočte vatu alebo gázové vankúšiky a tie si obväzom priviažte na postihnuté kĺby.

6. Vňať petržlenu

Ľudia sa často obracajú k petržlenu ako herbálnemu lieku na kĺby, ale aj na mnohé ďalšie ochorenia, kvôli jeho silným antioxidačným vlastnostiam.

Petržlen je možné pridávať do šalátov či do polievok a nielen to, ale je aj výborný a účinný čaj.

Pravidelná konzumácia petržlenu stimuluje vylučovanie moči a bráni hromadeniu kyseliny močovej v kĺboch.

Extra účinný je petržlen vtedy, keď sa skombinuje s džúsom z moruše.

1

7. Dostatok tekutín

 

Čistá voda je vašou najlepšou voľbou, ak si chcete udržať normálnu hladinu kyseliny močovej v krvi.

Podporuje správnu činnosť obličiek pri odbúravaní toxínov z krvi, vrátane nadmernej kyseliny močovej.

Za deň stačí vypiť približne 2 litre čistej nebublinkovej vody . Ak vás však trápi kyselina močová a bolesti kĺbov, potom zvýšte tento príjem na 3 litre za deň.

Okrem toho, treba jesť dostatok čerstvého ovocia a zeleniny s vysokým podielom vody, ako napríklad červený melón, uhorka, grapefruit, brokolica, kapusta, karfiol, zeler, reďkvičky či paradajky.

 zdroj:http://www.bajecnylekar.sk/

You Might Also Like