Ak ste to robili TAKTO, znamená to, že ste doteraz smartfóny nabíjali zle! Pozrite sa, ako sa to robí správne!

Tiež Vás otravuje, že Váš smartfónu vydrží na jedno nabitie necelý deň? A čo keby sme Vám povedali, že vplyv na to môže mať aj zlý spôsob nabíjania? Mnoho z nás si myslia, že krátka doba nabíjania telefónu ničí životnosť batérie. Telefón preto začneme nabíjať až keď je už na pokraji vybitia. Ukázalo sa, že sa jedná o veľmi zlý spôsob. Vo smatfonoch nájdeme lítium-iónové batérie. Výskumy z Battery University preukázali, že batérie majú s ľuďmi niečo spoločné. Ak by sme pracovali hodiny bez prestania až na pokraj našich síl, je samozrejmé, že to bude mať zlý vplyv na naše zdravie. To isté platí aj pre batérie. Ak chcete predĺžiť životnosť batérie, mali by ste začať robiť niekoľko vecí.

1. Nenechávajte plne nabitý telefón pripojený k nabíjačke

Podľa výskumov to má na batériu veľmi zlý vplyv. Pokiaľ ju neodpojíte hneď ako je nabitá na 100%, dosiahne stav vysokého napätia. Odpojenie nabitej batérie sa dá prirovnať k uvoľneniu napätých svalov po tréningu. Ak tak neurobíte, je to pre ňu ako nekončiaci maratón. Viete si predstaviť behať až do úmoru?

114701260201

2. Nenabíjajte batériu vždy na 100%

Aspoň pokiaľ to nie je nutné. Pri lítium-ionových batériách je dokonca lepšie, keď nie sú plne nabité, pretože sa im tak predlžuje životnosť.

214701260202

3. Nabíjajte svoj telefón, kedykoľvek sa naskytne príležitosť

Je dokázané, že batériu je lepšie nabíjať v krátkych ale častejších časových intervaloch, než ju nabiť len jedenkrát. Najlepšie je začať, keď má batéria 10%.

314701260203
4. Dávajte si pozor na prehriatie telefóne

Batérie vo smartfóne sú veľmi citlivé na teplo a preto sa počas nabíjania odporúča odstrániť kryt telefónu. Keď sa pohybujete na ostrom slnku, tiež je dobré telefón schovať a predĺžiť tak životnosť batérie.

414701260204

Tieto 4 jednoduché tipy Vás síce neušetria od nosenia nabíjačky, nebudete však musieť v budúcnosti kupovať novú batériu.

You Might Also Like