Ako správne tipovať

Množstvo ľudí sa začne venovať športovému stávkovaniu za účelom veľkého zisku. Väčšina týchto ľudí sa v športe dobre vyzná a myslia si, že uhádnuť výsledky zopár zápasov nebude žiadnym problémom. Prečo sa im teda nedarí?

Ak chce byť niekto v tipovaní skutočne úspešný a dostať sa do zisku, musí dodržovať zopár základných pravidiel. Základom je dobrá taktika a schopnosť zvoliť si správne stávkové udalosti.

Taktika

Týmto pojmom by som označil spôsob vášho tipovania. Poznám množstvo ľudí, ktorí berú športové stávkovanie ako lotériu. Ich tiket obsahuje množstvo stávkových udalostí, jednotlivé udalostí sú ohodnotené nízkymi kurzami avšak celkový kurz tiketu je extrémne vysoký (rádovo v stovkách až tisícoch). Takýmto spôsobom nemôžete byť dlhodobo úspešný! Samozrejme sa môže nájsť šťastlivec, ktorému takýto tiket prinesie výhru aj dvakrát za sebou, s úspechom pri takej taktike avšak proste nemôžete počítať.

Profesionálny tiket obsahuje jednu až dve stávkové udalosti. Tieto tipy by samozrejme mali dosahovať vyššie hodnoty, neodporúčam kurzy pod 1,5.

Výber stavkových udalostí

Výber toho, čo dáme na svoj tiket je rovnako dôležité ako taktika. Môžete mať dobru taktiku, ale pokiaľ nevyberáte vhodné stávkové udalosti, nebudete ziskový.

Už v článku týkajúcom sa Kurzu som spomenul, čo nie je vhodné tipovať. Každý skúsený tipér vie, že sa má vyhnúť stávkam, ktoré sú len o náhode (výkop v stretnutí, kto bude mať prvý roh a podobne). Najlepšími stávkami sú stávky na víťazstvo, handicapové stávky, stávky na polčas alebo počet gólov.

Pri každej stávke je potrebné mať vopred množstvo informácii a na ich základe sa rozhodovať, či je konkrétna udalosť vhodná na tiket. Tieto informácie sa týkajú postavenia klubov v lige, ich formy a motivácie, absencie hráčov, taktiky…

Ďalšie pravidlá pri stávkovaní

Finančný manažment

Toto je veľmi dôležitý bod, ktorý je však často zanedbávaný. Množstvo tipérov nekontroluje tok svojich peňazí do tipovania, často hrajú o peniaze, ktoré majú práve poruke, v najhoršom o peniaze, ktoré si nemôžu dovoliť prehrať.

V ideálnom prípade si môže tipujúci dovoliť oddeliť peniaze určené na tipovanie a následne pracovať už len s týmto kapitálom. Všeobecne sa odporúča robiť stávky za 5-7 % celkového kapitálu, v takom prípade sa netreba strachovať o minutie celého kapitálu aj po väčšom množstve neúspešných stávok za sebou. Ja odporúčam aj pre jednoduchšie počítanie vsádzať 10% počiatočného kapitálu.

Nikdy nevkladajte celý svoj kapitál na jeden zápas, aj keď ste o úspechu danej stávky presvedčený! Taktiež nehrajte o peniaze, ktoré by vám mohli výrazne chýbať a nepožičiavajte si peniaze na tipovanie! Neodporúčam tiež navyšovať vklad po neúspešnej stávke z dôvodu snahy dohnať predošlú stratu! Výšku vkladu mente len na základe dôvery k danej stávkovej udalosti, nie však nejako výrazne (tzn. pohybovanie sa v rozmedzí napr. 7-13 % kapitálu).

Nerobte stávky, ktorým neveríte!

V tomto bode by som chcel upozorniť na to, ako sa dajú rýchlo stratiť zarobené peniaze. Stáva sa to hlavne pri online stávkovaní, kedy má stávkujúci neustály prístup k ponuke stávkových udalostí.

Treba si uvedomiť, že do plusu sa dostanete len na základe kvalitných, teda analyzovaných tipov a nie na základe tipov vykonaných podľa kurzov. Aj mne sa veľa krát stalo, že výhru, ktorá prišla na základe kvalitných analýz som okamžite minul na stávkach, ktoré ma zlákali kvôli nízkym kurzom, pri ktorým sa mi prehra zdala byť nereálnou.

Nečakajte rýchly a veľký zisk

Pokiaľ vám niekto ponúkne za peniaze tipy s veľmi vysokými kurzami, neverte mu. O problematike tipov na dohodnuté zápasy som písal vtomto článku. Veľa ľudí týmto podvodníkom naletí, pretože sa nechajú presvedčiť rečami o okamžitom obrovskom zárobku (napríklad ponuka na predaj tzv “otočky”, pri týchto je kurz až vo výške 25).

Reálnou cestou je postupné zvyšovanie svojho “budgetu” (teda kapitálu) o niekoľko percent mesačne. Napríklad moje tipy majú mieru návratnosti zhruba 40%. Ak by som si dal bokom kapitál vo výške 100€ a rozhodol by som sa dávať na tikety len moje tipy dňa (denne jeden tip), každý deň by som stavil 10€ (podľa pravidla spomenutého pri finančnom manažmente). Za mesiac by som tak minul 300€, ale môj výnos by bol 420€ a zisk tým pádom 120€ čo je už spomenutých 40%.

Verím, že Vám tento článok dal niečo nové a že Vám niektoré rady pomôžu zvýšiť zisky zo športového tipovania.

zdroj:www.sportovetipy.wordpress.com

You Might Also Like