Aspoň raz do týždňa robte toto a budete vyzerať o 10 rokov mladšie!

Japonské ženy sa už po stáročia za pomoci ryže tešia z úžasnej pokožky a mnohých zdravotných účinkov. Ak použijete ryžu na pokožku, zmení sa jej textúra a rozjasní sa. Inými slovami bude vaša pokožka hladká a zmiznú vám tiež tmavé škvrny. Môžete aj obohatiť svoj jedálniček o ryžu pre jej antioxidačné schopnosti.

Ryža je bohatá na kyselinu linolovú a skvalén – silný antioxidant, ktorý podporuje tvorbu kolagénu v koži. Skvalén nám pomáha chrániť pokožku pred poškodením od slnka. Ryža obsahuje veľké množstvo vitamínu E a gamma oryzanol, ktoré chránia zdravie srdca a znížujú hladiny cholesterolu.

Ryža má úžasné účinky na omladenie pleti, ponúkame vám recept na masku , ktorá zmierni vaše vrásky a vaša pleť bude žiariť.

Ingrediencie:

  • 3 polievkové lyžice ryže
  • 1 polievková lyžica mlieka
  • 1 polievková lyžica medu

Ryžu uvaríme, precedíme a vodu v ktorej sme ryžu varili si zatiaľ necháme bokom. Do ryže pridáme lyžicu zohriateho mlieka a premiešame. Následne pridáme med. Nanesieme masku na čistú, suchú pokožku a necháme uschnúť. Potom si masku umyjeme vodou, v ktorej sme varili ryžu.

Ryžová voda má antioxidačné a liečivé vlastnosti, ktoré hydratujú pokožku, zlepšujú krvný obeh a zmierňujú zápal. Ponúka tiež ochranu pred slnkom. Doprajte si túto masku minimálne raz za týždeň a budete vyzerať až o desať rokov mladšie.

Zdroj: healthylifetricks

You Might Also Like