Je až neuveriteľné, aký obrovský vplyv má krvná skupina na náš život!

Každý z nás pozná základné 4 krvné skupiny: A, B, AB a 0. Tiež aj RH faktor, ktorý je kladný alebo záporný. To, akú krvnú skupinu budeme mať, je známe už pred naším narodením.
Poznať svoju krvnú skupinu je dôležité hlavne v prípade transfúzie, pretože nie všetky skupiny sú kompatibilné. Vedeli ste, že krvná skupina má vplyv aj na našu povahu a charakter?

114957852351

Šport

Vedeli ste, že krvná skupina ovplyvňuje, v ktorých športoch sa nám darí a v ktorých naopak nie? Ľudia s krvnou skupinou A si najviac užijú relaxačné športy (joga) alebo vytrvalostný šport (beh). Ľudia s krvnou skupinou B milujú viac aktívne športy.

214957852352

Manželstvo

Existuje jeden veľmi dôležitý dôvod, prečo je dobré poznať krvnú skupinu budúceho partnera. Pozitívne Rh faktor je totiž dominujúcou a ženy s negatívnym faktorom by si mali dávať pozor. Pokiaľ má ich partner Rh +, ich dieťa ju s najväčšou pravdepodobnosťou tiež zdedí. V takejto situácii dochádza tzv. Serologickému konfliktu. Organizmus budúcej mamičky dieťa vníma ako niečo cudzieho, čo v tele nemá čo robiť a začne produkovať protilátky, ktoré potom atakujú plod. Našťastie si medicína s týmto problémom dokáže poradiť.

314957852353

Nadváha

Všimli ste si niekedy, že niektorý ľudia priberajú rýchlejšie ako ostatný? Ide o genetickú predispozíciu. Vysoký podiel na tom má však aj krvná skupina! Napríklad osoba s krvnou skupinou A viac absorbujú uhľohydráty, a tak majú väčší problém s nadváhou.

414957852354

Stres

Ľudia s krvnou skupinou 0 majú v krvi vyšší obsah kortizolu ako iné skupiny. Tento hormón má priamy vplyv na stres.

514957852355

Je fascinujúce, ako krvná skupina ovplyvňuje náš život, že? Zdieľajte to!

zdroj:pixabay

You Might Also Like