Bobule pre zdravie a vitalitu

Bobuľové ovocie je síce drobné, ale skvele chutí a je jedno z najzdravších, preto by určite nemalo chýbať v našom jedálničku.

Maliny
Vďaka farbivu, ktoré obsahujú, sa radí medzi najsilnejšie antioxidanty. Čím majú sýtejšie farbu, tým viac antioxidantov v nich je. Okrem toho v nich nájdeme celý rad vitamínov – C, E, provitamín A, vitamíny skupiny B a rad minerálnych látok. Sladké kombinácie vyskúšal určite už každý, ale čo napríklad slané: s rôznymi druhmi listových šalátov, čerstvými syrmi a orechmi.

Čučoriedky
Okrem toho, že skvele dochucujú sladké jedlá, majú pozitívny vplyv na zrak, pomáhajú podporovať imunitu, preventívne pôsobí proti infekciám a sú dobrým pomocníkom pri črevných ťažkostiach. Tiež sú vhodné pri redukčnej diéte alebo pomáhajú upravovať hladinu cholesterolu.

Jahody

jahody

Podporujú krv – zlepšujú jej prúdenie a znižujú riziko vysokého tlaku. Do svojho jedálnička by ich mali zaradiť tí, ktorí majú problémy s obehovou sústavou a srdcom. Plody majú veľký obsah vlákniny a tiež diuretické účinky.

Černice
Pomáhajú zlepšovať celkovú telesnú kondíciu, podporujú regeneráciu a imunitu. Majú v sebe veľké množstvo vitamínu C, vitamínov skupiny B a ďalej potom fosfor, železo, horčík či vápnik.

You Might Also Like