Celý život používala alobal a teraz musí znášať následky … Vy sa tomu môžete vyhnúť.

Zaiste ste už počuli, že hliníková fólia môže ohroziť zdravie! Len málokto si to ale uvedomuje, pretože v kuchyni má mnoho využití. Niektorí z nás si grilovanie bez použitia fólie nedokážu ani predstaviť. Často do nej zabalíme aj jedlo, aby dlhšie vydržalo. Je to ale nebezpečný zvyk!

zdroj:PIXABAY

Americkí vedci varujú, že hliníková fólia je neurotoxický materiál a vo väčšom množstve vyvoláva v organizme zmeny, ktoré už nemožno zastaviť.

Hliník ovplyvňuje funkciu mozgu, narúša kognitívne (poznávacie) funkciu a prispieva k rozvoju Alzheimerovej choroby. Tiež spôsobuje problémy s koordináciou pohybov. Navyše oslabuje kosti, pretože toxíny v hliníkovej fólii znižujú hladinu vápnika. Mnoho ľudí si tiež sťažuje na pľúcne ochorenia, ktoré sú spôsobené vdýchnutím hliníkových častíc (vdychujeme je napríklad keď grilujeme a mäso alebo zeleninu).

zdroj:PIXABAY

Dr. Essam Zubaida a jeho tím odborníkov varujú: Nikdy negrilujte alebo inak tepelne neupravuje jedlo zabalené do alobalu. Vplyvom vysokej teploty sa do nášho organizmu dostane ešte viac toxických látok!

Namiesto fólie použite obyčajný papier alebo dózy. Neohrozujte svoje zdravie!

zdroj:PIXABAY

Ďalšie zaujímavé články

Neprehliadnite