Chcel zachrániť svoje deti, ale došli mu sily. Keď do vody skočil neznámy záchranca, nemohol uveriť svojim očiam!

Pred niekoľkými týždňami šiel Vyacheslav Karpjuk z Omsku so svojou ženou a deťmi na prechádzku k rieke. Keď im dcérky (5 a 7 rokov) povedali, že sú unavené, išli späť k autu. Keď išiel otec odložiť kolesá a matka starala o tretie bábätko, dievčatká sa rozhodli, že sa pôjdu pozrieť na rieku.
Náhle rodičia počuli šplechnutie. Dievčatká sa potkli o kamene a spadli do ľadovej rieky. Otec skočil do vody, aby zachránil deti. Žena zúfalo kričala o pomoc. V ľadovej vode dievčatká začali panikáriť. K rieke pribehlo veľa ľudí. Niekto otcovi hodil lano, aby sa ho mohol držať. Vyacheslav už nemal silu zabezpečil lano a udržať dcérky nad hladinou. Bol premrznutý a vyčerpaný.

114984584631

zdroj:youtube

Nečakane však vedľa seba počul šplechnutie. Niekto skočil do vody, aby mu pomohol. Hrdina bol len niekoľko rokov starší od jeho dcér. Sasha Yergina bol jediný, kto sa odvážil skočiť do rieky a pomôct. Neskôr už všetci boli bezpečne na brehu.

214984584632

zdroj:youtube

Karpjuk potom v rozhovore povedal, že nebyť chlapca, už by s dcérkami neboli nažive. Celú reportáž môžete sledovať nižšie (v ruštine). Nezabudnite zdieľať tento výnimočný príbeh!

You Might Also Like