Chcete prestať fajčiť, ale máte strach, že to nedokážete? Pomôže vám táto rastlina a navyše aj schudnete!

Fajčenie je veľmi škodlivý zlozvyk, proti ktorému je naozaj ťažké bojovať. Nikotín spôsobuje silnú závislosť a naše telo ho chce stále viac.
Keď prestaneme fajčiť, pociťujeme neznesiteľný diskomfort a abstinenčné príznaky. Fyzické príznaky začínajú ustupovať po 1. týždni, psychická závislosť ale trvá oveľa dlhšie.

114919983821

Najnovšie výskumy preukázali, že stévia výrazne pomáha pri odvykaní od fajčenia a alkoholu!

214919983822

Stévia patrí do čeľade Asteraceae a pochádza z Paraguaja. Kde sa už dlho používa ako prírodné sladidlo. Rastlina blokuje signály vysielané do mozgu, zodpovedné za chuť na cigaretu alebo alkohol. To je dôvod, prečo sa v boji proti fajčeniu odporúčajú kvapky zo Stévia. Keď máte chuť na cigaretu, jednoducho si nakvapkajte pár kvapiek na jazyk. Stévii môžete kúpiť vo forme spomínaných kvapiek alebo prášku. Prejdite na ďalšiu stranu, ak sa chcete o liečivých vlastnostiach tejto rastliny dozvedieť viac, alebo ju pestovať doma.

Stévia je skvelý liek na cukrovku, vysoký krvný tlak a nadváhu. Vyživuje pokožku a pomáha liečiť akné a dermatitídu.

414919983824

Stévia miluje vysoké teploty a veľa slnka. Najlepšie sa jej bude dariť v kvetináči s priemerom 30 cm. Rastlina by mala byť na teplom, slnečnom mieste. Polievajte ju vždy, keď uvidíte, že je pôda suchá. Nemala by byť tvrdá a ťažká, voda sa v nej musí slobodne dostať až ku koreňom. Aby sa v lete zabránilo vyschnutiu, odporúča sa mulčovanie. Rastlina môže dosiahnuť výšku až 1 m.

514919983825

Na jeseň sú listy Stévia najsladšie. Odporúča sa je zbierať pred kvitnutím rastliny. Kvety sa zas odporúča strihať, aby sa podporil rast nových listov. Po zozbieraní listy vysušte a rozdrvte na jemný prášok (napríklad mažiarom). Prírodné sladidlo hotové!

6149199838260

 

You Might Also Like