To, čo zistil brazílsky detský psychiater, je varovanie pre všetkých rodičov, ktorých deti chodia neskoro spať!

Deti počúvajú len zriedka a keď nadíde čas ísť spať, dávajú svoj nesúhlas najavo hlasným protestom. Je ale dobré strážiť čas, kedy chodí dieťa spať. Brazílsky detský psychiater Dr Jose Ferreira Belisario Filho vysvetľuje prečo. Podľa jeho názoru má spánok vplyv na vývoj dieťaťa a tiež aj na to, či bude častejšie choré. Je známe, že unavené a nevyspaté deti majú problém sa sústrediť, horšie sa učia a sú podráždené. Ovšem tým zoznam nekončí!

114885263611

>Dr. Belisario Filho zistil, že viac problémov majú deti, ktoré chodia spať po 22. Preukázalo sa, že rastový hormón funguje najlepšie okolo 00:30 – v 4. štádiu spánku. Pokiaľ ide dieťa spať po 22 alebo neskôr, rastový hormón má málo času, aby sa plne uvoľnil a začal pôsobiť. Výskumy preukázali, že keď ide dieťa neskoro spať, môže to mať za následok rozvoj niektorých chorôb, napríklad Alzheimerovej choroby. Čím skôr pôjde dieťa spať, tým lepšie pre jeho zdravie! Ako deťom zaspávanie uľahčiť?

214885270162

Dôležité je osvetlenie! V detskej izbe je dobré nahradiť biele svetlo žltým, pretože dodá izbe útulný dojem. Samozrejme do izby nepatrí televízia, telefón alebo tablet. To všetko dieťa pred spaním zbytočne rozptyľuje. Pamätajte, že dostatok spánku = zdravie.

>314885273363

You Might Also Like