Jej dcérka mala na tele malinké bodky, keď sa na ne pozrela zblízka, bola v šoku! Teraz varuje ďalších rodičov.

Pred niekoľkými dňami si 3 ročná Emmalee hrala na záhrade za domom. Jej mama, Beca Setzerová, ju zavolala domov. Keď dievčatko prezliekla, všimol si malých čiernych „bodiek“.
„Myslela som si, že sa jedná o nejaké semienka alebo zrniečka piesku. Keď som ich chcela zotrieť, pozrela som sa bližšie. Boli to malinké kliešte! „Povedala Setzer.

114997038061

Po niekoľkých minútach odstraňovania, nazbierala okolo 150 nýmf (štádium kliešťa). Žena dieťa okupala a podala mu antihistaminiká.

Na ďalší deň sa dievčatko prebudilo a po celom tele mala kúsance. Tiež mala opuchnuté lymfatické uzliny a horúčku. Mama ju okamžite zaviezla do nemocnice, kde jej urobili test na boreliózu a začali agresívnu antibiotickú liečbu. Našťastie bol test na boreliózu negatívny.

214997038062

„Chcem varovať ostatných rodičov, aby vedeli, čo si všímať. Sama som sa nikdy s nymfami nestretla a nemala som tušenie, že môžu byť tak malé. Všade hovoria, ako vyzerajú už dospelé kliešťe. Keď svojou skúsenostou zachránim len jedno dieťa, budem to považovať za obrovský úspech! „Napísala Setzer.

314997038063

Zdieľajte skúsenosti tejto ženy a rozšírte povedomia. Zdieľajte tento článok na Facebooku!

zdroj:facebook

You Might Also Like