Muž dostal záchvat paniky, pretože terminál odmietol jeho kartu na čerpacej stanici – vtedy mu neznámy človek zadá otázku, na ktorú nezabudne do konca života.

Platenie kartou je stále populárnejšie vďaka svojej jednoduchosti. Je oveľa praktickejšie so sebou nosiť kartu ako hotovosť.
Občas ale terminál kartu odmietne, alebo na karte nie je dostatok peňazí a my si to ani nevšimneme. Mladý Austrálčan, Tyson Crawley, sa o tom presvedčil na vlastnej koži.

114966489941

zdroj:TYSON CRAWLEY

Tento status Tyson zdieľal potom, čo zažil jednu veľmi netypickú situáciu na čerpacej stanici:

Dnes sa mi stalo niečo neuveriteľné. Prosím, zdieľajte tento štatút. Nikdy predtým sa mi niečo podobné nestalo, väčšinou som o takých situáciách čítal na Facebooku. Dnes sa na mňa ale usmialo šťastie. Prosím, zdieľajte môj príbeh. V 6 ráno som išiel cestou do práce natankovať auto. Išiel som dovnútra, objednal si kávu a chcel zaplatiť. Predo mnou stál ešte jeden muž, ktorý za svoj nákup zaplatil a odišiel.
Večer pred celou udalosťou som všetky peniaze previedol na nový účet a keď prišiel čas zaplatiť, uvedomil som si, že som si novú kartu zabudol doma. Chcel som zaplatiť inú, vďaka ktorej som mal prístup k novému účtu, ale nepamätal som si nový PIN kód. Po niekoľkých neúspešných pokusoch začal byť môj pes nervózny a štekal. Mal som byť už dávno v práci a nevedel som, čo si počať.

K nervóznemu muži náhle prišiel neznámy muž a urobil niečo nečakané.

214966489942

zdroj:TYSON CRAWLEY

Muž, ktorý predo mnou vyšiel s nákupom, sa vrátil a spýtal sa, či nepotrebujem peniaze. Odmietol som, pretože som chcel len vysvetliť, že som zabudol PIN kód. On ale naliehal a šiel k pokladni. Predavačka bola v rovnakom šoku ako ja. Muž pokračoval „Je to predsa slobodná krajina, že? Platím. “
Bol som v šoku. Nemohol som uveriť, že niekto chce zaplatiť viac ako 100 dolárov za moje palivo! Nemal som ale na vybranú a súhlasil som. Naliehal som, aby mi neznámy muž na účtenku napísal svoje telefónne číslo, aby som mu mohol vrátiť peniaze. Bol som nadšený a požiadal ho o selfie. Keď odchádzal, zaželal mi pekný deň. Aj naďalej som by v úplnom šoku a potom som si uvedomil, čo sa vlastne stalo. Na účtenke nebolo žiadne číslo, len veta „Podaj to ďalej.“
Prosím, nezabúdajte na to, že v živote nie je najdôležitejšie mať najväčší barák, najdrahšie auto, alebo peňaženku prepchatú peniazmi. Najdôležitejšie je si pomáhať! Čím sú peniaze v porovnaní s ľudským životom?

314966489943

zdroj:TYSON CRAWLEY

Úžasný človek, že áno? Ak vás tento príbeh dojal, zdieľajte ho na Facebooku!

You Might Also Like