Najlepší relax po náročnom dni: Milovníci tepla na sauny nedajú dopustiť

Máte radi ten pocit, kedy môžete nečinne oddychovať v horúcej saune? Celkom jednoducho si ju môžete zriadiť aj doma alebo vo vašej chate.

Utiecť aspoň na víkend do srdca prírody, to je snom azda každého človeka, ktorý dennodenne žije v ruchu väčšieho či menšieho mesta. Najmä tí, ktorí bývajú v panelákoch si často šetria na to, aby mohli ísť niekam na víkend mimo mesta. Ideálne do vlastného.

Podobne na tom boli aj Roman s Annou. Kvôli práci sa presťahovali do centra Bratislavy. Na život v malom bratislavskom bytíku si veľmi rýchlo zvykli a výhľad na Staré mesto si zamilovali. Neprekážal im ani hluk električiek či vrava ľudí, ktorá ustávala až v neskorých nočných hodinách. Napriek tomu zatúžili po tom, aby si mohli vždy v piatok zbaliť pár vecí a ujsť od toho všetkého niekam, kde budú počuť iba šum lístia a štebot vtákov. Chata bola ich veľkým snom a keď si ho začínali plniť, chceli ho priviesť k dokonalosti do posledného detailu.

Kúpili si chatu v horách, neďaleko majú lúku, rieku a majú kam chodiť na výlety a vďaka cyklotrasám môžu občas prevetrať aj svojich dvojkolesových tátošov. Niečo tomu však stále chýbalo a veľmi rýchlo prišli na to, čo to je. Vo svojom hniezdočku uprostred hôr chceli mať aj saunu, a tak začali hľadať vhodné saunové kachle.

Istý známy im odporučil saunové kachle na drevo. Preňho boli jasnou voľbou. Pri fyzickej aktivite si vždy rád oddýchol a po týždni za počítačom v kancelárii sa rád chytil sekery a fyzickú námahu vnímal ako relax. Nemusel pri tom na nič myslieť, jednoducho vypol a káľal drevo. Odmenou mu potom bola pekne vyhriata sauna, v ktorej si na konci každého týždňa doprial zaslúžený oddych.

Roman však bol iný typ muža. Vôňu dreva vedel oceniť aj on a toto palivo sa mu síce tiež pozdávalo, už cez týždeň sa však dosť narobil vo fabrike a cez víkend si chcel radšej vyložiť nohy alebo vybehnúť niekam na kopec. Kupovať hotové drevo sa mu tiež nechcelo, o to radšej teda bol, keď zistil, že existujú aj saunové pece elektrické. Keď sa dozvedel, že sú vhodné nielen pre veľké sauny, ale aj pre stredné a menšie, presne ako je tá ich, neváhal.

Jeho manželka Anna nechala výber na neho. Omnoho radšej vyberala kvety, ktoré zasadí pri chatke, a nábytok či dekorácie, ktorými by ju zútulnila a vytvorila im tam pohodlie. Na saunu sa však mimoriadne tešila aj ona.

Saunové pece sú srdcom sauny a keď si konečne vybrali tie správne, boli so sebou spokojní. Výberu venovali veľkú pozornosť, pretože to nie je investícia, ako keď si kupujete tričko, ktoré, keď sa vám nebude páčiť, necháte ležať v skrini. So saunovými pecami je to o niečo zložitejšie. Veľa toho zisťovali na internete, pýtali sa v predajniach, aj známych, ktorí s tým majú skúsenosti. Nakoniec stavili na osvedčeného výrobcu HARVIA a doteraz si svoju saunu nevedia vynachváliť.

Vďaka tomu si priniesli domov technickú kvalitu, ale aj moderný dizajn, a navyše je ich saunová pec šetrná na prevádzku. Spokojná bola aj Anna, pretože ich obsluhovanie sa ukázalo ako naozaj jednoduché a ich relaxovanie nič nekomplikovalo. Ocenili však najmä jednu výhodu – ich spoľahlivú bezpečnosť. Keď dosaunovali, pec jednoducho vypli a mohli sa nerušene venovať čomukoľvek inému, bez obáv mohli ísť aj na výlet.

Ich súkromnú welness zónu v tichej prírode, kde okolo prešla iba sčasu na čas skupinka turistov alebo zatúlané srnky, si navyše obľúbili aj ich priatelia, ktorých ku sebe radi pozývali na grilovačky. Nebolo však takej nášvtevy, ktorá by odmietla ich saunu. Tento dokonalý relax dokázali oceniť úplne všetci!

zdroj:pixabay,dobrenoviny.sk

You Might Also Like