V našom hlavnom meste sa objavil Vešiak pomoci. Ak potrebujete, vezmite si kabát. Ak máte nejaký navyše, podarujte ho

V tejto nezvyčajne tuhej zime ukážme, že máme dostatočne veľké a teplé srdcia na to, aby sme okrem seba zahriali aj iných ľudí.

Verím tomu, že dobro a ľudskosť ešte nevymreli a dokazuje to aj nasledujúca jednoduchá, no o to krajšia  a ušľachtilejšia myšlienka, ktorá v súčasných krutých mrazoch môže pomôcť zachraňovať životy ľuďom v núdzi. Ak teda máte doma teplý kabát, ktorý už nenosíte, nevyhadzujte ho. Zaveste ho radšej na Vešiak pomoci.

V Bratislave sa na námestí SNP objavil tzv. Vešiak pomoci. Autorkou a realizátorkou tejto ušľachtilej myšlienky je Jana Hrdličková. Ako inšpirácia jej slúžili podobné projekty, ktoré sa objavili už u našich susedov Čechov a aj Maďarov. Na Vešiaku pomoci je prichytený krátky, no výstižný odkaz, na ktorom stojí: „ Ak ti je zima, vezmi si, čo potrebuješ. Ak chceš pomôcť človeku, zaves sem teplú bundu alebo kabát.“

Vianoce už síce nedávno boli, dobrý skutok sa však zíde vždy. Ak teda máte doma nejaký kabát alebo teplú bundu, ktoré už nenosíte a náhodou budete mať v Bratislave cestu okolo námestia SNP, podporte túto skvelú myšlienku, neváhajte a zaveste ich na Vešiak pomoci. Toho, kto teplý kabát potrebuje, zahreje na tele a vás zahreje na srdci myšlienka, že ste možno práve svojim milým skutkom niekomu aspoň trochu pomohli prežiť ďalší zimný deň.

zdroj:BratislavaDen.sk

You Might Also Like