Nemala som tušenie, že si možno tak ľahko poradiť s zapchatými ušami! Tieto metódy sú skvelé!

Existuje niekoľko príčin, prečo sa nám upchávajú uši. Môže to byť spôsobené nadmerným množstvom ušného mazu, silným vetrom, alebo problémy s krvným tlakom … Prejavy nie sú práve najpríjemnejšie: bolesť, nedoslýchavosť … našťastie sa tohto problému možno ľahko zbaviť prírodnou cestou.

1. Olivový olej

Olivový olej je veľmi účinný pri nadbytočnom množstve ušného mazu. Jediné, čo treba urobiť, je mierne ohriať niekoľko kvapiek oleja, nakvapkať ich do ucha a nakloniť hlavu tak, aby olej vtiekol do ucha. V tejto polohe čakajte 10 minút a rovnaký postup opakujte aj s druhým uchom. PS: Nezabudnite na ramená položiť papierový obrúsok, aby ste nepošpinili oblečenie.

114870561201

2. Horúca voda

Pokiaľ máte uspané uši kvôli problémom s dutinami, účinne vás tohto problému zbaví horúci kúpeľ alebo inhalácie. Stačí do misky s horúcou vodou vložiť niekoľko listov eukalyptu alebo mäty, dať si cez hlavu uterák a zhlboka dýchať. Už za okamih pocítite úľavu. Skvelým spôsobom je aj niekoľko kvapiek horúcej vody s pomocou striekačky. Prekryte si hlavu uterákom, počkajte 10 minút a potom opakujte aj na druhej ucho.

214870570132a

3. Jablčný ocot

span lang=“sk“>Ocot účinne bojuje proti všetkým baktériám, ktoré sú zodpovedné za ušné infekcie. Zmiešajte 1/4 šálky octu (62 ml) s rovnakým množstvom alkoholu. Do ucha potom nakvapkajte niekoľko kvapiek tejto zmesi. Potom si ľahnite na bok s handričkou priloženým na uchu. Po 10 minútach vstaňte, energicky potraste hlavou a šatku zložte.

4. Peroxid vodíka

Ďalšie účinnou metódou je použitie peroxidu vodíka. Budeme potrebovať 1/2 šálky peroxidu a rovnaké množstvo vody. Vlažnú vodu zmiešame s peroxidom a potom pomocou kvapkadla alebo striekačky nakvapkáme do ucha. Ľahneme si na bok a po 15 minútach opakujeme s druhým uchom.

314870570143

5. Harmančekový čaj

 Budete potrebovať striekačku a: – Pohár vody – Hrsť kvetov rumančeka – 1/2 lyžičky olivového oleja (7g) Do vriacej vody vhoďte kvety, 5 minút povarte a potom stiahnite z ohňa. Hrniec na 10 minút prikryte pokrievkou a za tú dobu si do uší nakvapkajte niekoľko kvapiek olivového oleja. Keď voda bude mať izbovú teplotu, prepláchnite si ňou uši.

>414870576704

6. Žuvačka

Táto metóda funguje skvele, ak sa vaše uši upchávajú kvôli problémom s krvným tlakom. Žuvanie funguje skvele a úľava sa dostaví okamžite.

514870579845

zdroj:pixabay

You Might Also Like