Neurochirurgovia bijú na poplach. Toto by mala vedieť každá žena!

Medzi ženami a mužmi je mnoho rozdielov – nikoho asi nemusíme presviedčať o opaku! Teraz sa lekári sústredili na rozdiel medzi … mužským a ženským mozgom.

Neurochirurgovia z Loughborough University s profesorom Jimom Hornom odhalili, že nedostatok spánku má odlišný vplyv na ženy a mužov. Výskumy neklamú!

114963801661

Súvislosť medzi nedostatkom spánku a fungovaním mozgu je oveľa dôležitejšie u žien ako u mužov. Konieckoncov, existujú aj dôkazy z každodenného života – zatiaľ čo on po hádke sladko spí, ona nemôže dlho zaspať, pretože analyzuje celú situáciu. A práve v tom je jadro problému – ženský mozog príliš … pracuje.

Podľa profesora Horna je ženský mozog nastavený na riešenie niekoľkých problémov súčasne – aj to má ale svoje klady aj zápory … žena chodí do práce, stará sa o domácnosť a zároveň rieši ešte ďalšie 3 problémy – preto potrebuje spať dlhšie ako muž!

214963807303 (1)

Osem hodín spánku je pre každú ženu priamo nevyhnutnosť! Ženský mozog pracuje v tzv. Pohotovostnom režime a dokáže fungovať nepretržite, preto je potrebné sa na okamih „vypnúť“ a poriadne si oddýchnuť alebo sa vyspať.

Podľa profesora by mala každá žena ísť spať pred polnocou, spať 8 hodín a … pochopiť, že si to zaslúži, pretože sa jej mozog zaoberá niekoľkými činnosťami naraz!

314963807312 (1)

Všetky ženy! Zdieľajte tento článok svojim partnerom a … choďte spať 🙂

zdroj:pixabay

 

You Might Also Like