Niektoré mamy deťom potierajú vlasy majonézou. Výsledok o 2 hodiny neskôr je neuveriteľný!

Vši predstavujú trápenie pre veľa rodičov. V dnešnej dobe už nie je populárny názor, že deti majú vši kvôli nedostatočnej hygiene. Stačí, že sa v škôlke alebo škole stretnú s prenášačom.

Ak musíte dlho čakať na vyšetrenie u lekára, máme pre vás niekoľko opatrení, ktoré fungujú dokonale. Vyskúšajte Tieto domáce recepty!

1. Majonéza

Nie je dôležité, či je majonéza z obchodu alebo domáca, vždy pomôže! Masáž hlavy s majonézou síce znie divne, je ale účinná. „Masku“ nechajte pôsobiť a potom vlasy dôkladne umyte a vyčešte.

114988078211

2. Ocot a olivový olej

Zmiešajte ocot a olivový olej v ľubovoľnom množstve a zmes potom naneste na suché vlasy. Tiež ju mierne vmasírujte a nechajte pôsobiť 20 minút. Potom dôkladne umyte. Ak si po tejto kúre všimnete vší, opakujte.

214988078212

zdroj:PIXABAY

3. Cibuľa

Šťavu z cibule vši priamo neznášajú! Bohužiaľ ju nemajú rady tiež deti, pretože musíte šťavu z niekoľkých cibúľ vmasírovať do vlasov. Tie môžete umyť až po 4 hodinách.

314988081513

zdroj:PIXABAY

4. Bylinkové oleje 

Zmiešajte 4 lyžice olivového oleja s lyžičkou esenciálneho oleja. Po masáži pokožky hlavy nechajte pôsobiť 15 minút. Vlasy dôkladne prečešte pred umytím, nie po ňom.

414988086715

zdroj:PIXABAY

5. Jedlá sóda

Na našom zozname nemôže samozrejme chýbať sóda! Ak sa vši ešte len objavili, stačí v miske zmiešať trochu vody so sódou a ponoriť do zmesi hrebeň – po niekoľkých minútach budú vlasy čisté. V závažnejších prípadoch naneste zmes priamo na vlasy a vmasírujte do pokožky hlavy. Dieťa musí mať zatvorené oči, aby sa mu do nich zmes nedostala! Po 10 minútach môžete umyť vlasy.

Dúfame, že pre vás bude niektorá z týchto rád užitočná.

514988086724

zdroj:PIXABAY

Tieto recepty by mal poznať každý rodič! Zdieľajte!

 

You Might Also Like