Obdarujte blízkych originálne. Skúste to tentoraz darčekom s príbehom

Čas na obdarovanie blízkeho sa vždy nájde, no niekedy je menej viac. Často poteší originálny darček od srdca oveľa viac ako drahé šperky.

Nehýčkajte svojich drahých len finančne náročnými darmi, z ktorých priam piští materializmus. Namiesto toho sa zamerajte na darčeky od srdca. Tie totiž majú častokrát väčšiu hodnotu ako nový telefón či ďalší zlatý prsteň. Poradíme vám, ako vašich blízkych obdarovať tak, aby si darček vážili a aby im vždy pripomínal vzácne chvíle života.

Nie sú to len vianočné sviatky, narodeniny či meniny, keď sa rozhodnete obdarovať blízkych či kamarátov, príležitosť sa totiž nájde kedykoľvek. Najmä páni by o tom vedeli rozprávať, keď chcú potešiť svoju nežnú polovičku. Na darčeky však nemusia minúť celý majetok, dá sa to aj inak, a neverili by ste akú radosť môžete originálnym darčekom a najmä darčekom od srdca vyvolať. Má už vaša drahá preplnenú šperkovnicu a váš domov sa každú chvíľu mení na kvetinárstvo? Možno by to chcelo zmenu. Samozrejme, najjednoduchšie je ísť na istotu, no čo tak to skúsiť originálne a kreatívne? Tí, ktorí sú zruční v hand made výrobe, majú vyhraté. Svojim blízkym dokážu vyrobiť pekné vecičky z lásky, aké nebude mať nikto iný. No nie každý má takéto nadanie, a preto siaha po drobnej kamufláži. Je to úplne jednoduché a nájdu sa v tom nielen muži, ale i ženy. Povedzte to fotografiou. Tá je ako zhmotnená spomienka svelým darom, pričom nemyslíme malú fotku v ráme.

Ak chcete rozmýšľať kreatívne, spíšte si, čo majú vaši drahí najradšej. Je to štvornohý domáci miláčik? Výborne. Vyberte si fotografiu, kde je psík s jeho paničkou alebo pánom, a predmet, na ktorom sa bude fotka vynímať. Ideálne sú hrnčeky s fotkou, pretože budú pri každom dúšku vyvolávať pozitívne emócie a spomienky. Takéto hrnčeky sú však ideálne aj pre páry, ktoré chcú byť spolu stále, aj v takejto symbolickej podobe. Je už potom len na vás, či si takýto hrnček hrdo odnesiete aj do práce, alebo sa z neho budete tešiť v súkromí. Hrnčeky s fotkou sú však dokonalým darčekom aj pre rodičov, od detí, ktoré už dávno vyleteli z hniezda. Ak ich necháte potlačiť rodinnou fotkou, vaša mama sa určite nezdrží sĺz. Rozhodne sa z takéhoto darčeka poteší viac ako z kozmetiky či novej blúzky. Napokon, hrnčekom s fotkou môžete obdarovať aj seba, len tak.

Ak však rozmýšľate nad niečím veľkolepejším, čo neostane skryté len na stole alebo v skrinke, možnosťou je aj zaujímavý fotoobraz. Spomienky, ktoré budú visieť na stene, pekné chvíle zvečnené na fotoobraze budú odteraz pevnou súčasťou domácností. Fotoobraz je tak peknou pripomienkou sobáša, detí, krásnych chvíľ s rodinou a priateľmi, ale môže byť aj vlastným umeleckým dielom vášho fotografického nadania. No vedeli ste, že fotoobraz môžete dať vyhotoviť aj bez toho, aby ste vôbec nejakou vlastnou fotkou disponovali? Vybrať sa totiž dá aj z galérie autorov, pričom nemusíte vyhadzovať peniaze za drahé obrazy. Fotoobraz krásne dotvorí vašu domácnosť, prípadne domácnosť vašich blízkych. Ak sa na ňom nachádza súkromná fotografia, je naozaj intímnym a srdečným darčekom. No povedzte – očakávali by to vaši blízki od vás? O to viac ich výberom takéhoto darčeka môžete prekvapiť či potešiť. Ak sa však bavíme o originalite, skúste to trochu inak, ako darovaním zabaleného darčeka. Ak chcete obdarovať napríklad svoju manželku, príďte domov z práce skôr ako ona. Obraz zaveste na stenu a už len čakajte reakciu po príchode domov. Nie je vylúčené, že takto si u nej aj čo-to vyžehlíte.

Darčeky s príbehom – to jednodznačne fotokniha, a zároveň ďalší typ na to, ako potešiť svojich blízkych originálne a kreatívne, aj bez toho, aby ste dokázali niečo vyrobiť vlastnoručne. Fotokniha jednoznačne zbližuje. Nachystajte chutné občerstvenie, niečo dobré na pitie, zapáľte sviečky a počkajte si na príchod milovanej osoby. Spoločne si tak môžete listovať vo fotoknihe, čo je rozhodne príjemnejšia predstava večera ako pozeranie televízie či hádky. Pri prezeraní si fotoknihy vám to totiž nehrozí a ešte sa aj dobre zabavíte. Spomienky, spoločné chvíle, príbehy – to je niečo, čo si nechceme nosiť len v hlave. Zvečnite ich v podobe daru, blízkych to poteší tak ako ešte nikdy.

zdroj:pixabay , Dobré noviny.sk

You Might Also Like