Opaľujte sa zdravo – bio oleje

Leto je tu a s ním je priamo späté aj opaľovanie. Ak chcete, aby opaľovanie malo želaný efekt, mali by ste ho podporiť.

Opaľovanie je doslova veda. Ak chcete dosiahnuť farbu pokožky ako na rôznych letákoch, musíte sa naozaj snažiť. Pri opaľovaní totiž bilancujete na veľmi tenkom ľade medzi bezvýznamným opaľovaním, ktoré neprinesie želaný účinok a spálením, ktorého neželaný efekt snáď netreba nikomu predstavovať. Väčšina ľudí, ktorým záleží na dokonalej farbe pokožky, tak siahne po rôznych prípravkoch, ktoré opaľovací proces výrazne zlepšia a zjednodušia. Mnohé z nich sú však bohužiaľ založené na chémií, čo vaša pokožka určite neocení. Ale žiadny strach, sú tu aj bio oleje, ktoré chémiu nevideli ani zďaleka a ich efekt je minimálne porovnateľný s chemickými prípravkami.

Rastlinami ku krásnej pokožke

Asi nikomu netreba vysvetľovať, čo znamená predpona bio. Väčšina komerčných olejov obsahuje chemické látky, ktoré nie sú prospešné pre naše zdravie. Ak sa teda rozhodnete pre bio oleje, aké sú vaše možnosti? Pozrime sa na niektoré z nich.

Kokosový olej extra panenský

Kokosový olej sa dá použiť zvnútra aj zvonku, má lahodnú vôňu a chuť. Je to olej skutočne multifunkčný, obsahuje obrovské množstvo látok, ktoré sú prospešné pre náš organizmus. Preto sa dá použiť či už v kuchyni na vnútorné použitie, alebo zvonku, kedy podporuje rast a kvalitu vlasov, kvalitu pokožky. A samozrejme pri opaľovaní, kedy výrazne prispieva atraktívnemu vzhľadu pokožky.

Mrkvový olej

Najvýznamnejšou zložkou mrky je provitamín A, teda betakarotén, ktorý je veľmi vhodný ako príprava pred opaľovaním, keďže chráni pokožku pred spálením a dodáva jej peknú farbu, teda mrkvový olej by ste určite mali zaradiť medzi svoje prípravky.

Olej z malinových semien

Malinový olej je vzácny olej, ktorý obsahuje až 83 percent esenciálnych mastných kyselín, výborne sa hodí na vonkajšie použitie. Jeho použitie a prínosy pre ľudský organizmus sú obrovské, napríklad prevencia rakoviny prostaty a prsníka, protizápalové účinky, bráni starnutiu pokožky… A keď už je reč o opaľovaní, pôsobí ako ochrana pred UV žiarením.

zdroj:Dobré noviny,eluniverso.com

You Might Also Like