Otec upratoval izbu svojej zosnulej dcéry a keď zo steny zvesil jej zrkadlo, bol v šoku!

Athena Orchard z Leicester v Anglicku bola obyčajnou, roztomilou a radostnou 12-ročnou dievčinou. Zbožňovala šport, najmä box. Ale boła nielen výbornou žiačkou, ale tiež sa starala o svojich súrodencov – 6 sestier a 3 bratov.
Tesne pred Vianocami si dievča všimla hrču na hlave. Neuvedomila si, že by to mohol byť príznak niečoho nebezpečného a tak s tým nič nerobila, kým jedného dňa neomdlela v kuchyni. Lekári im povedali strašnú diagnózu – rakovina kostí.

114591728291

Bol to veľký šok pre celú rodinu. Počas 7-hodinovej operácii jej lekári odstránili nádor z jej chrbtice. Potom si musela prejsť neznesiteľnou chemoterapiou, po ktorej prišla o všetky svoje vlasy. Athena, ktorá bola vždy ako teenager plná energie, je teraz príliš slabá, aby vstala z postele. „Vždy bola plná optimizmu a hovorila, aby som neplakala“ – spomína jej matka Caroline. „Vedeli sme, že rakovina je vo veľmi pokročilom štádiu … Bojovala tak dlho, ako to len šlo“. Bohužiaľ krátko po svojich 13. narodeninách zomrela obklopená svojou rodinou.

214591728292

Niekoľko dní po jej smrti otec Dean zabalil všetky jej veci. Keď zložil zrkadlo zo steny v jej izbe, všimol si niečoho na zadnej strane zrkadla. Nachádzal sa tam ručne písaný list. „Nemohol som tomu uveriť. Text má viac ako 3000 slov“ – hovorí Dean. Úplne som sa zrútil. Začal som to čítať, ale musel som prestať, bolo toho na mňa príliš veľa. Lámal mi to srdce „. Rozlúčka Atheny obsahovalo veľa dojemných slov.

314591728293

Ručne písaný list od Atheny bol plný veľmi dojemných a múdrych slov:

„Šťastie záleží na nás. Možno sa nejedná o šťastný koniec, ale o samotný príbeh

Životným cieľom je život plný cieľov.
Šťastie je smer, nie miesto. Ďakujem za to, že ste. Buď šťastný, buď slobodný, ver tomu, že zostaneš navždy mladý.

Poznáš moje meno, ale nepoznáš môj príbeh. Počul si, čo som urobila, ale nevieš, čím som prešla. Láska je ako sklo, vyzerá krásne, ale je veľmi krehká.

Každý deň je výnimočný, tak si ho užívaj. Môžeš zomrieť treba zajtra, užívaj si každý deň. Život je zlý len vtedy, ak si ho tak zariadíš.

Láska je vzácna, život je podivný, nič netrvá večne a ľudia sa menia. Život je pre každého hrou, ale láska je jedinou odmenou.

Ak Ťa niekto miluj, neopustí Ťa ani v tých najťažších chvíľach. Uvedom si, že život je plný vzostupov a pádov. Bez pádu vzostup nič neznamená.

Čakám, až sa zamilujem do niekoho, komu by som mohol otvoriť svoje srdce.

V láske sa nejedná o to, s kým môžeš stráviť budúcnosť, ale bez koho by si nemohli žiť.

Nie je žiadny dôvod k plaču, pretože viem, že budeš vedľa mňa. “

414591728294

Nikto nevie, kde dievča našla silu na napísanie tohto listu. „Nikdy sa o ničom nezmienila, ale je to jej štýl,“ hovorí jej otec. „Athena veľmi rada písala, robilo jej to radosť“. Athena zostane navždy v pamäti svojej rodiny, okrem iného aj vďaka tomuto cennému suveníru. „Keď čítame jej list, máme pocit, že je s nami.“

514591728295

Aj napriek vážnej chorobe Athena nestratila schopnosť uvidieť krásu v živote. Chcela zdieľať svoj optimizmus so svojou rodinou. To dievča je skutočnou inšpiráciou pre nás všetkých. Zdieľajte tento mimoriadny príbeh.

6145917282910943712_1545772369018486_7596716291588723216_n

zdroj:facebook, youtube

You Might Also Like