Plánovanie dovoleniek je v plnom prúde. Najlepšie dôvody, prečo sa vybrať do Tatier

Už ste rozmýšľali nad tohtoročnou dovolenkou? Čo tak skúsiť to priamo u nás doma, v najkrajších horách široko-ďaleko? Ak dáte šancu Tatrám, neoľutujete.

Nie nadarmo sú naše veľhory považované za majestátne, rozprávkovo krásne a turisticky príťažlivé. Každoročne v nich strávi dovolenku množstvo ľudí, a to aj zo zahraničia. No priznajte, boli ste v nich niekedy aj vy?

Zahraničných turistov sú Tatry vždy plné a radi do nich prúdia aj Slováci, no azda všetci Tatranci sa zhodujú v tom, že by ich mohlo byť aj viac. Na Slovensku totiž žije stále dosť ľudí, ktorí ešte v Tatrách, a to Nízkych či Vysokých, ani raz neboli. Niekoho odrádza diaľka, iného ceny, ďalší skôr uprednostňujú dovolenku pri mori, na ktorú celý rok šetria, alebo práce okolo domu. Veru tak, aj taký je u nás trend, keď si ľudia zoberú dovolenku, no celú ju strávia prácami okolo domu. Vraj je stále čo robiť a práca okolo domu nepočká. No pravda je taká, že aj život je príliš krátky na to, aby ste sa dobrovoľne zriekli spoznávania hoci aj domácich krás. Sú totiž ľudia, ktorí ešte nikde neboli, pritom aj naše malé Slovensko je plné prírodných krás, ktoré jednoducho treba aspoň raz za život vidieť. Takými sú najmä Tatry, čo by si však mali uvedomiť aj tí, ktorí dávajú prednosť moru.

Ak ste tento rok ešte nenaplánovali svoju dovolenku alebo predĺžený víkend, dajte prednosť našim horám. Tie sú ideálne nielen na zimné lyžovačky, ktoré sa už chýlia ku koncu, ale aj na túry s fantastickými výhľadmi. Tatry sú vhodné pre malých aj veľkých, pre serióznych ľudí aj mladé bláznivé partie. Ubytovanie tatry ponúkajú tiež také, aby vyhovelo úplne všetkým. Minimalistom, milovníkom luxusu alebo len základného komfortu. Budú to radšej drevené chaty v tichom prostredí uprostred lesov, ubytovanie, ktoré ponúka rôznorodé salóny či altánok s grilom, alebo priestranné apartmány ideálne pre turistov, ale i rodiny s deťmi? Ak by ste sa rozhodli výletovať v Tatrách, ubytovanie a jeho úroveň je to posledné, čo by ste museli riešiť. O dôvod viac sem zavítať.

Dovolenka v tatrach je jednoducho zážitok, aký si nemusia dopriať len zahraniční, prípadne turisti zo západného Slovenska, Tatry sú totiž otvorené pre všetkých. V závislosti od vašich finančných možností i voľného času si môžete povedať, že aj vy si výlet do Tatier môžete dovoliť. Rodinkám sa možno oplatí využiť cestovanie vlakom, pretože by ušetrili. Ak by napríklad zobrali deti i starého rodiča, za cestu by platili len rodičia, čo by vyšlo snáď menej ako benzín na cestu tam alebo späť. Lenže spojenie do Tatier je bezproblémové, takže ani z hľadiska cestovania za našimi úchvatnými horami nemôže existovať v tomto smere výhovorka. A to je zároveň ďalší dôvod, prečo Tatry áno.

Pravdaže, príroda, vzduch či výhľady sú samozrejmosťou, aké vám poskytne len dovolenka mimo rušných miest. A zoberte si príklad – ak by ste išli na dovolenku k moru, zrejme by ste sa dostali do letoviska, kde sa rozhodne o pokoji hovoriť nedá. Naopak, v letoviskách to žije vo dne v noci. Pobyt v prírode je preto ideálny pre tých, ktorí si povedali, že by konečne chceli vypnúť. Chvíľu oddychu a chvíľu aktivít sú ideálnou kombináciou, vďaka ktorej sa budete po dovolenke konečne cítiť zrelaxovane, ale aj v kondícii. Práve toto obdobie je obdobím plánovania letných dovoleniek a práve teraz sa ľudia najintenzívnejšie zamýšľajú nad tým, kam vyraziť za oddychom i dobrodružstvami. Možno ste sa aj vy zaprisahávali, že tento rok dáte konečne šancu našim krásam, no myšlienkami ste opäť zabehli do cudziny. Nerobte to, služby sú stále lepšie a lepšie, a tak sa tento rok môže stať tým, v ktorý sa hádam najviac oplatí spoznávať krásy slovenskej prírody.

Že tam nie je čo robiť? Omyl. V Tatrách si nájdete množstvo aktivít, ktoré v kombinácii so skvelým vzduchom ulahodia vášmu telu i duši. Uvidíte, že si ich zamilujete. Toto sa vás však týka v prípade, ak ste v Tatrách ešte neboli. No tí, čo už vedia, aké je to dovolenkovať v slovenských horách, môžu potvrdiť, že atrakcie i hotely v tatrach, sú na dobrej úrovni, takže na svoje si príde každý. Nehovoriac o tom, že môžete spoznávať i krásy Liptova. Najvyšší čas dať Tatrám šancu.

Popis: Ilustračné foto – Vysoké Tatry.

Zdroj: Pixabay

You Might Also Like