Plánujete oslavu na záhrade? Takto vám počasie zábavu neprekazí!

Nie vždy nám počasie praje a nejedna oslava už bola prekazená dažďom či vetrom. Čo robiť, aby ste sa podobnému scenáru vyhli?

S blížiacou sa jarou a letom sa blíži aj čas záhradných osláv a grilovačiek. Kto z nás by ich nemal rád? Chuť dobrého jedla a nápojov, čas strávený s priateľmi a blízkymi a dobrá hudba a to všetko doplnené krásne hrejúcim slnkom a čerstvým vzduchom. A nemusí ísť iba o rodinnú či pirateľskú udalosť, dokonca aj firemná párty je omnoho zábavnejšia a príjemnejšia, keď sa odohráva v exteriéri.

Nie vždy nám však počasie praje a nejedna oslava už bola prekazená dažďom či vetrom. Mokré stoličky, blato pod nohami a rozmočené papierové podnosy nie sú práve tou spomienkou, ktorú si chceme z oslavy odniesť. Čo robiť, aby ste sa podobnému scenáru vyhli?

Záhradné párty stany zachránia každú oslavu

Ak máte na svojej záhrade pergolu či záhradný altánok, môžete svojich priateľov, príbuzných či kolegov ukryť práve pod nimi, avšak nie každý toto vybavenie má. Presúvať párty do interiéru tiež nie je bohviečo, najmä ak ide o väčšie množstvo ľudí.

Práve v týchto situáciách sa oplatí využiť záhradné párty stany. Ich hlavnou výhodou je úžasná skladnosť – keď ich práve nepotrebujete, môžete ich jednoducho zložiť do neveľkej tašky a pri vhodnej príležitosti ich na záhrade opäť ľahko za pár minút rozložíte.

K dispozícii sú pritom aj malé stany na menšie záhrady, ale aj veľké stany pre väčšie množstvo hostí. O širokej škále farieb a tvarov by sa tiež dalo písať veľmi dlho. Vďaka tomu si vyberie naozaj každý.

Dva varianty konštrukcií – od stanov až po skladacie záhradné altánky

Či už sa rozhodnete pre párty stany alebo skladacie záhradné altánky, pred samotnou kúpou sa informujte o spôsobe ich konštrukcie.

Vo všeobecnosti sa tieto prístrešky skladajú dvoma rôznymi spôsobmi. Prvý spočíva v pospájaní konštrukcie z kovových rúrok, na ktoré sa potom pripevní plachta. Takéto záhradné párty stany sa však konštruujú zložitejšie a dlhšie.

Druhý spôsob je ešte jednoduchší a celá konštrukcia sa jednoducho rozloží a netreba nič spájať – takejto konštrukcii sa zvykne hovoriť aj „nožnicové stany“.

Dôležité je tiež premyslieť si, či vám bude postačovať iba prístrešok alebo budete chcieť aj bočné steny. Tie sú praktické najmä počas veterného počasia a tiež v prípade, že sa náhle ochladí. Prístrešok s bočnými stenami totiž možno vykúriť napríklad sálavými ohrievačmi.

Zdroj: t-zbozi.sk

You Might Also Like