Podľa čoho si vybrať držiak na televízor?

Základom pre správny výber stojana na televíziu je sledovanie niekoľkých základných parametrov a ich porovnanie s parametrami samotného televízora. Ktoré sú to, to sa dozviete práve v nasledujúcich riadkoch.

V žiadnom byte či dome nesmie chýbať televízia, ktorá je jedným z prostriedkov na vytvorenie pohody potrebnej na relax. Televíziu však musíme do priestoru správne umiestniť, a to tak, aby bol na ňu zabezpečený ideálny pohľad zo sedačky, kresla či postele, a zároveň aby v priestore neprekážala a dokonale ladila s jeho ostatnými súčasťami. Preto niekedy nie je možné televízor umiestniť na stolík či skrinku, ale žiada si jeho zavesenie na stenu. Práve v tomto prípade sú televízne stojany nevyhnutným príslušenstvom. Ako postupovať pri ich výbere?

Základom pre správny výber stojana na televíziu je sledovanie niekoľkých základných parametrov a ich porovnanie s parametrami samotného televízora. Ktoré sú to, to sa dozviete práve v nasledujúcich riadkoch.

VESA norma

Jedným z najpodstatnejších parametrov ovplyvňujúcich výber držiakov na televízie je VESA norma. Tá vyjadruje veľkosť rozteče, prostredníctvom ktorej je možné televíziu kotviť o podstavu stojana. Veľkosť VESA normy si zistite v popise vašej televízie a následne si na základe nej vyberte správny držiak. Mnoho z nich je univerzálnejších, čo znamená, že ramená sú posuvné, a teda kompatibilné s celým intervalom veľkostí rozteče.

Maximálna nosnosť

Každá televízia má inú hmotnosť a práve tú musia odzrkadľovať aj samotné TV držiaky. Preto si všímajte ich maximálnu nosnosť. Vôbec najväčšiu majú mobilné stojany, ktoré však majú charakter alternatívy štandardného televízneho stolíka. Relatívne najnižšiu nosnosť zas vykazujú stropné držiaky, ktoré sú o strop fixované často len v jednom bode. Preto dokážu udržať zväčša len menšie televízie. Vôbec najnižšou nosnosťou sa vyznačujú ramenové držiaky s fixovaním o podklad, napríklad v podobe stolíka, ktoré sa preto hodia skôr ako držiaky na monitory pre PC.

Uhlopriečka a veľkosť podstavy stojana

Síce vo väčšine prípadov dnes už uhlopriečka televízie nehrá pri výbere stojana podstatnú úlohu, predsa si len tento parameter všímajte. Konkrétne, či je uhlopriečka vašej televízie v intervale odporúčaných uhlopriečok vyhliadnutého držiaka. Držiaky sa však vyrábajú ako univerzálne a prispôsobiteľné riešenia, ktoré sú nastaviteľné zväčša pre všetky bežné uhlopriečky televízií. Preto je dôležitejším parametrom skôr plocha podstavy stojana. Tak, aby sa na ňu televízia zmestila, a aby v mala aj silnejšiu oporu.

Zaujímať vás tiež môžu aj ďalšie doplnkové parametre, ktoré ovplyvňujú možné nastavenia pozorovacích uhlov. Teda možnosť náklonu obrazovky, nastavenia výšky obrazovky a iné.

Širokú paletu univerzálnych, ale aj špecifických držiakov na televízory rôznych druhov či držiakov na LCD monitory vám za skvelé ceny ponúka overený predajca www.drziakyastoliky.eu.

Popis: Ilustračné foto.

Zdroj: adn

You Might Also Like