Pravda o tom, čo vlastne spôsobuje celulitídu a ako sa jej navždy zbaviť

Či už ste super štíhle, alebo máte krivky, u každého sa môže objaviť! Hovorím o tej pomarančovej koži v oblasti zadku, stehien a bokov. Otravná celulitída! To, ako sa jej zbaviť je spoločným záujmom toľkých dám.

Aby sme pochopili celulitídu, musíme sa najprv pozrieť na kožu. Epidermis je najviac vonkajšia vrstva, a nasleduje dermis. V rámci oboch týchto vrstiev sú tukové priehradky. Silné kolagénové vlákna oddeľujú každý tukový priestor.

Keď nemáte celulitídu, tukové bunky nie sú plné, a pokožka má hladký plochý vzhľad. Ale keď máte celulitídu, tieto tukové komory, a tukové bunky sú naplnené! Začínajú sa prepadať do seba. To vytvára jamky pomarančového vzhľadu pod kožou. Takže, vzhľad celulitídy je taký v dôsledku štrukturálnych zmien pod kožu. Ďalej, pretože sme sa narodili s nastaveným počtom tukových buniek, naše genetika určuje, kde sa nachádzajú.

Hoci muži aj ženy môžu mať celulitídu, tu je niekoľko dôvodov, prečo ju môžeme často vidieť, na ženách:

Ženy majú zvyčajne vyššie percento telesného tuku.
Ženy majú tenšiu kožu s menším obsahom tukových priehradiek.
Hormóny, ako je estrogén a progesterón tiež hrajú úlohu. Estrogén vyvoláva tvorbu tuku, ktorý pomáha pri menzese a tehotenstve. Keď je žena tehotná, estrogén spôsobuje poruchu kolagénových vlákien. To pomáha uvoľniť čapík a lepšie sa pripraviť na pôrod.
Aké sú niektoré bežné príčiny celulitídy?

Tehotenstvo v dôsledku hormonálnych zmien uvedených vyššie.

Starnutie znižuje vaše energetické požiadavky, alebo inými slovami, množstvo energie z jedla potrebného k vyváženiu výdaja energie na udržanie telesnej výšky, telesného zloženia. To môže mať za následok vyššiu tvorbu tukových zásob, najmä ak váš príjem je vyšší ako to, čo dostatočne potrebuje vaše telo.

Nadváha prebytočný tuk sa ukladá do tukových priehradiek. To zvyšuje výskyt celulitídy.

Zlý krvný obeh spôsobuje, že kolagénové vlákna neprijímajú dostatok krvi. Krv prenáša kyslík, zdravé živiny, a zbavuje všetky bunky v tele toxických odpadov. Bez riadneho toku krvi sa budú vlákna zmenšovať, zahustí sa a zanechajú nerovný vzhľad.

Nedostatok aktivity znamená, že žijete sedavým spôsobom života. To vedie k zlému krvnému obehu a menej krvi sa dostane do vlákien, tkanív, ciev a orgánov ľudského tela.

Takže …… .čo môžeme urobiť proti otravnej celulitíde?

5 krokov, ako sa zbaviť celulitídy

Jedzte zdravo!
Keď budete jesť tri jedlá denne, s množstvom zeleniny. Bude váš príjem kalórií nízky, a dá vám to veľa vlákniny. Nejedzte spracované potraviny! Tie majú vysoký obsah cukru a soli, ktoré prispievajú k vzniku celulitídy.

Cvičenie! Cvičenie! Cvičenie!
30 minút, 5 krát týždenne minimálne oboch – silového cvičenia a aerobiku. Aeróbna aktivita udržuje váš energetický výkon vysoký, takže budete vynakladať viac ako prijímate, čo má za následok menej uloženého tuku. Silový tréning vytvára svaly.

V prípade, že sval je slabý a ochabnutý, objaví sa viac tukových jamiek na hornej časti svalu. Cvičenie má tiež za následok nižšie ukladanie podkožného tuku. Cvičenie zvyšuje prietok krvi do tkaniva a pomáha udržať tieto spojivového tkaniva zdravé a silné.

Pite veľa vody!
Voda pomáha pri detoxikácii, odplavuje toxíny z tela a zlepšuje lymfatický obeh. Zbaviť sa toxínov je veľmi dôležité.

Suché kefovanie pokožky!
Zlepšuje krvný obeh, pretože pomáha účinnejšie fungovať lymfatickému systému. To pomáha odstrániť toxíny, ktoré poškodzujú spojivového tkaniva. Ďalej môže zmäkčiť tvrdej tukové zásoby pod kožu, čím znižuje výskyt celulitídy.

Masáž!
Ak si ju nemôžete dovoliť, urobte si ju sami. Masáže zvyšujú prietok krvi do tkanív. Aj keď to neodstráni celulitídu, prináša novú krv, odstraňuje toxíny z problémové oblasti a zlepšuje vzhľad pokožky. Doprajte si masáž nôh potom, čo vyjdete zo sprchy. Robí to divy a budete sa cítiť skvele! Je dobré použiť kokosový olej; hydratuje a má zjemňujúce účinoky na kožu.

Dúfame, že sa Vám páčil tento článok, ako sa zbaviť celulitídy a zdieľajte so svojimi priateľmi!

zdroj:theheartysoul.com

You Might Also Like