Predajcovia ignorovali staršieho muža v každej predajni, potom urobil niečo, čo si zapamätajú už do konca života.

Odjakživa nám opakujú, že nemáme súdiť ľudí podľa vzhľadu. Nie vždy sa tak aj správame. Každý z nás má svoje predsudky, ktoré sú často absurdné. Pre predajcov to môže znamenať stratu zisku.
V apríli, v Thajsku navštívil starší muž v starej košeli a starých rifliach niekoľko obchodov s motocyklami. Každý ho ale ignoroval pre jeho vzhľad. S niekoľkými obchodoch ho požiadali, aby odišiel. Tak šiel z jedného obchodu do druhého a dúfal, že nakoniec sa nájde niekto, kto sa mu bude venovať.

114960444201

Nakoniec sa našiel obchod, v ktorom sa mu zamestnanec venoval a bol veľmi milý. Potom starý muž vybral z peňaženky 600 000 bahtov v hotovosti – v prepočte viac ako 16 000 eur. Ukázalo sa, že muž nie je nikto iný ako Lung dychov, miestne mechanik, ktorý je veľmi populárny. Je známy pre jeho zápal a usilovnosť.

214960444212

Tvrdo pracoval celý svoj život, aby mohol kúpiť motocykel snov – Harley Davidson. Tento príbeh si získal obrovskú publicitu v Thajsku a po celom svete. Domnievame sa, že predajcovia, ktorý ho odmietli obslúžiť, môžu ľutovať.

314960444213

Nezabudnite sa podeliť o tento príbeh, ak si tiež myslíte, že by sme nikdy nemali súdiť ľudí podľa vzhľadu!

zdroj:SANOOK

You Might Also Like