Predstavte si, že si idete ľahnúť a ráno sa zobudíte s nevyliečiteľnou chorobou. Presne to sa stalo dievčaťu na fotografiu.

Giorgia Lanuzza bola šťastná len do svojich 13 rokov. Mala skvelú rodinu, veľa priateľov a plány do budúcnosti, v ktorých nesmel chýbať ani jej otec. Keď muž prišiel pri nehode nečakane o život, svet dievčata sa zrútil. Hovorí sa, že čas zahojí všetky rany. Smrť otca ale zasiahla dievčinu natoľko, že sa u nej spustilo ochorení. To ju na niekoľko rokov urobilo zo života ešte väčšie peklo.
Po tragickej smrti milovaného otca sa Giorgia zrútila. Stres, znížená obranyschopnosť, lieky – to všetko malo negatívny vplyv na jej mladý organizmus. Spustilo to u nej ochorenie, ktoré o sebe až do tej doby nedalo poznať – psoriázu.

114759266721

Vtedy ešte 13-ročné dievča sa jedného dňa zobudila a jej telo pokrývali začervenané škvrny, ktoré už nikdy nezmiznú. Teraz má 25 rokov a psoriáza postihla až 97% jej tela.

214759266722

Giorgia si spomína, že jej život sa po smrti otca zmenil na zlý sen. Smútok a potom ochorenie, ktoré ju prakticky vylúčilo zo spoločenského života. Všetky tieto zmeny boli pre dievča veľmi traumatizujúce:

314759266723

„Ľudia sa na mňa pozerajú, ako na niečo nenávideného a myslia si, že sa môžu nakaziť. Cítila som sa úplne izolovaná od sveta, od spoločnosti. Cudzí ľudia sa na mňa pozerali s veľkým znechutením. Teraz na mňa na ulici ukazujú prstom. Táto choroba mi zničila život. “

Tak sa ešte donedávna vyjadrila Giorgia. Psoriáza je genetické ochorenie, ktoré sa nanešťastie nedá vyliečiť. Táto nádherná, životom skúšaná dievča sa ale o svoje šťastie rozhodla bojovať.

414759266724

Giorgia si plní sen a venuje sa tomu, k čomu ju viedol aj jej otec – stala sa fotografkou. Občas tiež pózuje ako modelka. Chce ostatné presvedčiť, že jej ochorenie nie je infekčné a že sa jej nemusia báť. Psoriázou sa nakaziť nedá a zlá informovanosť ľudí pacientom trpiacim na túto chorobu rozhodne nepomáha!

514759266725

Giorgia si je istá, že by jej otec bol na ňu pyšný. Prijala sa taká, aká je – svoju chorobu, svoj vzhľad, bojuje za svoje šťastie a naviac ešte pomáha aj iným ľuďom trpiacim na psoriázu.

Všetkým, ktorí sa kedy pozreli na človeka sa psoriázou sa znechutením odkazuje, nech si o tomto ochorení zistí viac skôr, než začnú súdiť ľudí podľa ich vzhľadu.

614759266726

zdroj:youtube

You Might Also Like