Prekvapujúce fakty o ženskom tele, prekvapené zostanú aj samotné ženy

Telo ženy v sebe ukrýva množstvo tajomstiev a funkcií, ktoré môžu udiviť nielen ich, ale aj mužov. Toto sú tie najzaujímavejšie a niekedy aj šokujúce fakty o tele nežnejšieho pohlavia.
Ženské srdce bije rýchlejšie ako to mužské – v priemere je to o 8-10 tepov viac. Okrem toho je aj o 10-15% ľahšie, ako u mužov.

1

Vedci preukázali, že ženy žmurkajú 2-krát rýchlejšie. Na vine je funkcia nervového systému – ženy sú menej pokojnejšie. To vysvetľuje aj rýchly prechod z jedného emocionálneho štádia do druhého.

schastlivaya

Ženské telo spaľuje tuky oveľa pomalšie ako to mužské. Preto je pre nich ťažšie zbavovať sa prebytočných kilogramov.

3990df481181100e94a7a0e4fd17d523
Ženy majú silnejší imunitný systém. Tajomstvo spočíva v slávnom chromozóme X, presnejšie v RNA, ktorý sa tu nachádza. Vďaka nemu žijú ženy dlhšie a lepšie sa dokážu popasovať s infekciami.

post-img-man-flu-600x330
Priemer vlasov u žien je 2-krát menší ako u mužov.

5

Ženské telo má oveľa viac receptorov bolesti, ako je to u opačného pohlavia. Vďaka estrogénu, ktorý má schopnosť blokovať zápalové procesy, majú ženy nízky prah bolesti.

Mittelschmerz-OvulationPain-e1477356393383

Počas spánku je aktivita ženského mozgu znížená len o 10%. To je dôvod, prečo sú ženy vnímavejšie aj napriek spánku.

insom-750x400

Lepšia schopnosť žien rozlišovať farby je prepojená so už spomínaným chromozómom X.

9

Ženy sú oveľa horšie, čo sa týka priestorovej orientácie. Práve preto je pre nich riadenie vozidla niekedy skôr výzvou. Napríklad, také paralelné parkovanie je hračkou pre 82% mužov. U žien to je trochu inak: len 22% takto dokáže zaparkovať svoje auto.

images

Ženská šija je viac pohyblivejšia. Ak zavoláte na ženu, radšej sa k vám otočí krkom. Muži skôr uprednostnia pohyb celým telom.

11

Ženy sú od prírody viac náchylné na úzkosť a pociťujú väčší pocit nebezpečenstva. Je to spojené s vysokou úrovňou hormónov, ako kortizol, progesterón a estradiol. To je dôvod, prečo majú ženy lepšiu intuíciu a niekedy dokážu predvídať aj nebezpečenstvo.

facebook_covers_ochi_7

Ženské pokolenie má silnejšiu schopnosť viazať sa na ľudí. Ide o to, že nežnejšie pohlavie má viac rozvinutú oblasť mozgu, ktorá je zodpovedná za pocit náklonnosti.

13

Ženy majú lepšie vyvinuté periférne videnie, zatiaľ čo muži to centrálne, preto aj lepšie vidia a zapamätajú si detaily.

content_9__econet_ru

Čo sa týka reči, žena sa riadi dvomi mozgovými centrami, ktoré jej umožňujú zo seba vydať až 8000 slov za deň.

15

You Might Also Like